Wyniki głosowania jurorów na płyty zagraniczne poznaliśmy już w czwartek. Kto wygrał - sprawdzicie tutaj.
Teraz czas na Polskę. W 9. edycji plebiscytu na Płytę Roku "Wyborczej" wzięło udział 27 dziennikarzy muzycznych - prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych (pełna lista głosujących i zasady na końcu tekstu). Poprosiliśmy ich o wytypowanie ulubionych płyt i tak powstała lista z najlepszą polską muzyką 2019 roku
Zaczynamy od miejsc 20-11. Czołową dziesiątkę przybliżamy wraz z rekomendacjami dziennikarzy "Wyborczej". A na koniec – świeżutka rozmowa z laureatem plebiscytu. Zapraszamy do czytania i słuchania!
Wszystkie komentarze
No, i na pierwszym też wydawnictwo Agory. Cóż za przypadek ;)
Gdyby ktoś nie zauważył zdania na początku - jeszcze raz:
"W 9. edycji plebiscytu na Płytę Roku "Wyborczej" wzięło udział 27 dziennikarzy muzycznych - prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych"
Kochani Czytelnicy i Czytelniczki, rozumiemy złośliwości i sami się zawsze obawiamy takich komentarzy. Spieszymy z wyjaśnieniami.
1. W pierwszej dziesiątce są dwie płyty, które dystrybuowała (nie wydawała) Agora. To nie jest większość.
2. To nie pierwszy raz, kiedy płyta, w której wydanie i promowanie zaangażowana była Agora, wygrywa nasz plebiscyt. Między innymi po to rozszerzyliśmy parę lat temu bazę głosujących o koleżanki i kolegów spoza mediów Agory. I tych spoza naszej firmy jest większość. A płyty Agory jakoś dziwnie nadal zajmują czołowe miejsca. Tak jak są opisywane w "Do Rzeczy" czy "Rzeczpospolitej". Może dlatego, że są dobre ;)?
3. Rozważaliśmy kiedyś wykluczenie płyt Agory, ale to po prostu wypaczyłoby wyniki. Czy obraz polskiej muzyki ostatnich lat bez Króla, Fisza Emade, Voo Voo, Pustek, Problemu, Misi Furtak, Rebeki byłby prawdziwy? Jeśli głosowanie jest uczciwe, nie widzimy powodu, by cenzurować wyniki. A jest, bo własnoręcznie, ale na oczach świadków liczyłem głosy. I zapewniam, że Król wyprzedził konkurencję w stylu, w jakim Bayern zwykł wygrywać Bundeligę.
No proszę.... 2/10. Nie chce mi się sprawdzać drugiej dziesiątki ale ja tu raczej widzę niszowe wydawnictwa szukające wg własnych zainteresowań. Astigmatic, Antenę Krzyku, Asfalt, Instant Classic,
Naprawdę ciekawe wydawnictwa i wcale nie mainstreamowe, przejrzyj ich katalogi, warto.
Duża część z tego zestawienia to nie moja bajka, posłuchałem z ciekawości.
Z drugiej strony Tryp, Fisz, EABS, Alameda już stoją na pólce,.
Większość, czyli 2.
trollollo, nie pajacuj chlopie
W sumie to smutne stwierdzenie. Tak jakbyś miał 4 lata, usłyszał wlazł kotek na płotek i tyle Ci wystarczy
A czy naprawdę dużo straciłem nie zapoznając się z wypocinami zespołu PRO8L3M ?