– Pomszczę cię, ojcze. Uratuję cię, matko. Zabiję cię, Fjölnirze – młodziutki książę Amleth powtarza tę wyliczankę niczym mantrę po zdradzie stryja. Widzimy, jak wsiada na łódź i ucieka z królestwa przed obławą.
Przez lata zdąży jednak zapomnieć nie tylko o złożonej przysiędze, ale i własnym człowieczeństwie. Wśród wikingów wyrósł na bestię, wojownika nieznającego strachu. Dopiero wieszczka (Björk niczym postać z wizji Andrzeja Żuławskiego) w jednym ze zdobytych grodów przypomni mu, że nie zdoła uniknąć swojego losu.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
no wobec zapowiedzi i zachwytów, raczej tak
Jeśli nie widziałeś “The Lighthouse” tego reżysera to zobacz koniecznie. Bardzo oryginalne, autorskie kino.
Pewnie, raz w kinie raz na Netflixie, wspaniały film, choć te kombinacje z obrazem 4:3 można było sobie darować (w Idzie też)
The Northman wyszedł moim zdaniem zajebiście. Kawał surowego, chropowatego i soczystego kina. Rzecz praktycznie już niewystępujaca w dzisiejszej znetflixowanej do wyrzygania kinematografii.
Poprzednie filmy reżysera były/są dostępne akurat na Netflixie… Ale rozumiem, że chodzi o oryginalne produkcje. Netflixa.
Czarownica lepsza 10 krotnie...takoż i lighthouse. Pomimo niższych 100 ktornie budżetów :)
Dla mnie 4:3 w filmach czarno-białych jest w pełni zrozumiałe. Jest to kwestia stopnia odwzorowania starego formatu filmowego, który był czarno-biały oraz "kwadratowy" (4:3). Biorąc pod uwagę rozmiary telewizorów (o ekranach kinowych nie wspominając), nie powinno to wpływać na komfort oglądania, natomiast zwiększa wiarygodność reprodukcji starego formatu.
Ja wiem o co w tym chodzi, po prostu tego nie kupuje. Można pójść dalej i kręcić np kino nieme.
Wikipedia: Odyn odznacza się prawdziwą mądrością – by ją posiąść, powiesił się na drzewie Yggdrasil na dziewięć dni, przebity własną włócznią, przez co nauczył się osiemnastu magicznych pieśni i dwudziestu czterech run. Następnie poświęcił jedno oko, dając je Mimirowi w zamian za napicie się z jego studni wiedzy.
Zgadza się, ale jednak był żywy.