"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" to trzeci film z serii autorstwa J.K. Rowling. Profesor Dumbledore wychodzi z szafy, a jego dawny ukochany próbuje zaprowadzić nowy ład czarodziejów. Co poszło tu nie tak?

Co oglądać i czytać, czego słuchać? Podpowiadamy i inspirujemy. Zapisz się na nasz kulturalny newsletter.

Czy ktoś zdoła powstrzymać potężnego Gellerta Grindelwalda, który dąży do przejęcia władzy przez czarodziejów i rozwiązania kwestii mugoli, jak w uniwersum J.K. Rowling nazywa się zwykłych ludzi?

Albus Dumbledore ręki, pardon – różdżki, podnieść na Grindelwalda nie może. Powstrzymuje go przed tym pakt krwi. Nadzieja znów w Newcie Skamanderze – nieśmiałym i społecznie wycofanym magizoologu, targającym walizkę pełną fantastycznych stworzeń. Tym razem zebrał drużynę, w której skład wchodzą: jego oddana asystentka, starszy brat – auror, nauczycielka od zaklęć, czarodziej z zacnej francuskiej rodziny oraz znajomy piekarz. Gorzej, że Grindelwaldowi ukazują się strzępki przyszłości. Skoro przeciwnik może przejrzeć właściwie każdy plan, najlepszą taktyką wydaje się nie mieć planu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Z recenzji wynika, że twórcy mają coraz większe problemy przed powstrzymaniem się od wykorzystywania rosnących w tempie wręcz geometrycznym możliwości technicznych tworzenia efektów specjalnych, co w sposób nieunikniony prowadzi do coraz większego przerostu formy ich dzieł nad treścią.
    Ale i tak chętnie obejrzę. :-)
    @willie1950
    Dokładnie. Kiedyś, kiedy fantastyka znów zaczynała mieć znaczenie i zyskiwać popularność z radością czekałam na nowe produkcje. Rzeczywiście weszły na ekrany z rozmachem, choć bylejakość też się pojawiła. Teraz niestety SC i sf rozmieniają się na drobne po całości. Fajnie,że istnieje jeszcze dobre kino gatunkowe, ale wielkim produkcjom i tym popularnym nie wróżę już sukcesów
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Byłem i podobało mi się - brawo Rowling
    już oceniałe(a)ś
    8
    0
    Pierwsze "Fantastyczne zwierzęta" były nieskomplikowaną historyjką z sympatycznymi postaciami i zamkniętą fabułą. Druga część poświęciła połowę czasu ekranowego na odkręcenie wszystkiego, co zakończyło się w części pierwszej (Credence jednak nie zginął, Jacob jednak wszystko pamięta, itd) a drugą na chaotyczne miotanie się na ekranie mnóstwa postaci, z których ciężko było choćby wybrać tę, która miała być głównym bohaterem. Konia z rzędem temu, kto potrafiłby streścić w 3 zdaniach główny wątek. Albo chociaż powiedzieć, który z dziesiątków poruszonych wątków miał być tym głównym. A wszystko okraszone taką ilością zwrotów akcji, na dodatek wyskakujących deus ex machina bez żadnej zapowiedzi, że człowiek zastanawiał się, czy nie pisał tego jakiś gimnazjalista z ADHD. Wygląda na to, że część trzecia będzie takim samym gniotem.
    @cykada.
    Lepsza recenzja niż ta powyżej. Kilka zdań i kwintesencja. W pełni się zgadzam. Oczywiście scenografia jest świetna ale chyba nie zyskają już sław ani funduszy na coś porządnego
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Nie obejrzę już niczego żeby homofobiczna zołza nie zarobiła.
    @YZAC
    Niezły trolling, prosto z podręcznika młodego stażysty :)
    już oceniałe(a)ś
    33
    2
    @YZAC
    Też mam opory
    już oceniałe(a)ś
    1
    21
    @YZAC
    Zwolnij się z roboty, żeby PIS nie dostał Twoich podatków.
    już oceniałe(a)ś
    31
    1
    @YZAC
    Wyobraź sobie, że miała rację, sformułowanie "osoby menstruujące" zamiast kobiet uderza we wszystkie kobiety po menopauzie i wysyła w kosmos dziewczynki, które jeszcze nie mają okresu. Pozbawia je prawa do tożsamości.
    już oceniałe(a)ś
    27
    2
    @natski
    Oraz chore, a także po usunięciu macicy i przydatków. Czyli dodatkowo stygmatyzuje osoby cierpiące.
    już oceniałe(a)ś
    19
    1