Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Dlaczego są takie brzydkie i nijakie? Do czego mają służyć sportsmenkom ta kwiecista suknia i bluzka z bufiastymi rękawami? Obie zapożyczone z zabawy tanecznej w remizie strażackiej w latach osiemdziesiątych XXw. Bardzo nieudana kolekcja. Wolę nie pytać, kto jest autorem.
  @AE16
  Oczywiście będą w tych kieckach i bufkach startować w zawodach.

  Głupie pytanie, głupia odpowiedź.
  już oceniałe(a)ś
  13
  15
  @ammma
  nie będą występować w remizie w PRLu
  więc po co je tak oszpecać?
  jakby rydzyk wybierał stroje na procesję
  już oceniałe(a)ś
  12
  9
  @hexeulf
  Jak można uznać, że KLASYCZNA kopertowa sukienka lub rękawy-bufy oszpecają? Ty znasz w ogóle historię mody? Choć odrobinę?
  już oceniałe(a)ś
  15
  14
  @AE16
  Polska marka modowa BIZUU
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @ammma
  nie znam historii mody - jakoś mnie nigdy nie zainteresowała
  to sportowcy - młodzi, zgrabni ludzie - nie musza wygladać w XXI w jak matrony retro - takimi ciuchami kobiety z reguły maskują braki sylwetki
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  No tym razem raczej nie wyszło.
  @elbe
  Ciekawe, czy ktoś w ogóle zapytał sportowców (obojga płci) o zdanie podczas projektowania lub przed wypuszczeniem tej kolekcji...
  już oceniałe(a)ś
  13
  3
  @Ittekimasu
  Hehe, dobre. Ale mieli pytać każdego sportowca z osobna? Każdemu mieli wysłać po kilka projektów do przymierzenia i zopiniowania, czy jak? Jak ty sobie taki proces niby wyobrażasz?
  już oceniałe(a)ś
  4
  5
  @ammma
  Wypadałoby zapytać choć kilkoro z potencjalnych olimpijczyków?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @h53
  Zapytano. Kilka olimpijek jest zachwyconych. Można znaleźć ich wypowiedzi w sieci.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Widzę, że Polska w każdej dziedzinie zamiast stawiać na nowoczesność musi patrzeć w przeszłość. Retro to taki nasz "nomene-omen" sport narodowy ....
  @Moriah
  jakby Rydzyk wybierał stroje na procesję
  to już Millerowa w tej swojej szmatce-szmizjerce /którą włożyła na powitanie pary cesarskiej z japonii.../ chyba lepiej wyglądała :)
  już oceniałe(a)ś
  8
  4
  Czemu to wszystko takie białe? W krykieta będą grać czy to tak pod Wimbledon, żeby Iga miała w co się ubrać? Poza tym nudne i bez fantazji?. No i te kiecki ?w łączkę?? tragedia?
  @NL-Hanna
  Jakby były czerwone to byś napisała: a czemu takie całe czerwone, co my Rosja jesteśmy?

  A gdyby były pół na pół biało-czerwone to byś pytała: a czemu to wszystko wygląda jak flaga?

  A gdyby były w paski biało-czerwone to już wolę nie pisać z czym by ci się to kojarzyło.

  A kratka biało czerwona to pewnie z cyrkiem albo obrusem.

  Czerwone grochy na białym tle? Jezu, a co to za muchomory?!

  I tak dalej, i tak dalej.
  I tak to się kręci w tym polskim grajdole, wszyscy psioczą na wszystko, czego by nie zrobić.
  już oceniałe(a)ś
  3
  7
  * sorry, na odwrót te kolory w muchomorze
  : ))
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @NL-Hanna
  W łączkę to dużo ładniej i taniej ubierała przed laty szczecińska ?Dana?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  te stroje to projektował chyba jeszczce Sasin
  już oceniałe(a)ś
  34
  6
  paskudne wszystkio
  - a te sukienczyny "wyjściowe" z bufiastymi rekawami i do ziemi :) - to na pewno to stulecie?
  to młode, zgrabne kobiety - co to ma zakrywać? ani to wygodne ani sensowne
  powiedziałabym moda ala PISmenki
  już oceniałe(a)ś
  41
  13
  Wstrętne ,tandetne, poliester. Brzydkie,poliestrowe Bizuu.
  @Puszcz
  Bluzka jest z bawełny, swetry z wełny i bawełny, sukienka i spodnie z poliestru+wiskozy.
  Skąd wiem? Bo sobie poszukałam i przeczytałam. A ty, rozumiem, że rzut oka na zdjęcie i wiesz jaki jest skład materiału?
  już oceniałe(a)ś
  7
  3
  Polska marka BIZUU? Aż z ciekawości poczytałam sobie o tej "firmie". Dwie panie znudzone projektowaniem wnętrz przerzuciły się na modę. Sukcesy? Otóż podobno wszyscy są nimi zachwyceni, a za sukces podają to, że będą projektować te stroje na Igrzyska. Czyli to będzie ich pierwszy wielki sukces. Inspiruje ich przedwojenna moda. Ciekawe... Ciekawe, czy był jakiś konkurs na to i czy ktoś spytał sportowców o zdanie. Rzadko krytykuję, bo to przecież rzecz gustu, ale tym razem nie wytrzymałam. Ta przykrótka bluzka niby co ma ze sportem wspólnego? Albo te szarawary do tego białe? Kto się tak ubiera? Te sukienczyny i ta bluzka z bufiastymi rękawami, lub dwurzędowa marynarka. Dlaczego napis POLSKA jest rozmazany jakby wyprany? Przedwojenne inspiracje? Koszulki i spodenki wyglądają jak piżamki i to za dychę. Dlaczego to wszystko jest jakby z innej epoki, jakby nie znali jeszcze nowoczesnych materiałów, wygodnych i elastycznych? Odpowiedź: "Fascynacja okresem przedwojennym". Wygląda to okropnie. Już widzę miny sportowców jak im będą kazali się w to to ubrać.
  @Roli
  Przedwojenne inspiracje są w tych galowych strojach, widać to gołym okiem, ale ty byś nie zauważyła nawet gdyby cię w doopę te ubrania ugryzły.

  W tę doopę, której niewiarygodny wprost ból tutaj prezentujesz.

  Dlaczego biel?! WOW. Bo mamy taki kolor we fladze. A czy zauważyłaś, że w tych projektach jest też kolor czerwony i niebieski, czy też jesteś na nie ślepa jak na inspiracje przedwojenne?

  Masz pretensje do firmy Adidas, że nie zna nowoczesnych elastycznych materiałów?! Ty się dobrze czujesz? Ja pierdzielę, nie wiem czy śmiać się czy płakać z tych twoich zarzutów.

  Mogli się przecież do ciebie zwrócić, jesteś taka przenikliwa, wszechwiedząca i zapewne kompetentna w projektowaniu odzieży jak nikt na polskim rynku.
  już oceniałe(a)ś
  7
  16
  @ammma
  Ciekawe, że tylko ty ich bronisz. Przedwojenne inspiracje to wada, czy zaleta? Czasem zaleta. Tutaj wada. Ból doopy to będą miały kobiety, które będą w tym chodzić. I cały świat zobaczy i będzie się śmiał. Ja na szczęście jestem już za stara i już nie reprezentuję kraju. Nie projektuję też odzieży, bo nie umiem.
  już oceniałe(a)ś
  12
  3
  @Roli
  Przedwojenne inspiracje to ani wada ani zaleta, po prostu koncepcja, którą przyjęto (bo jakąś się przy projektowaniu zawsze wybiera), a ja przyjmuję to do wiadomości.

  Nie tylko ja bronię, bo moje wpisy dostają też łapki w górę. A narzekactwo to nasz nomen omen sport narodowy, więc wpisy są jakie są; Polacy uwiebiają jechać po wszystkich/m, a zwłaszcza w tematach, na których się nie znają.

  Cały świat się będzie śmiał??? Jeszcze do kompletu ta polska megalomania, nic tylko cały świat będzie patrzył na polskie sportrowe stroje galowe i oceniał. Tia.
  już oceniałe(a)ś
  5
  11
  @ammma
  Nie zakładaj, że megalomania, ani, że Polacy są zawsze jacyś tam. (nie jesteś Polką?) Może po prostu nie podobają się ludziom te stroje? Przecież to nic złego, że czasem tak jest. Na pewno komuś się spodobały, skoro to właśnie te panie dostały to zlecenie. Jednak widzę po twoich odpowiedziach na różne komentarze, że tobie się bardzo podobają i nawet wiesz o wiele więcej o nich niż przeciętna osoba. Jednak reagujesz zbyt emocjonalnie na krytykę. Może jesteś jakoś związana z modą i z tą kolekcją i dlatego te emocje?
  już oceniałe(a)ś
  3
  5
  @Roli
  Nie jestem związana z tą marką, ani z modą, ale już z projektowaniem tak. I trochę bronię tego procesu i branży projektowej ogólnie, owszem, bo widzę ile jest ignorancji w tych komentarzach. A także złej woli - ocenianie bez sprawdzenia co, jak i dlaczego.
  już oceniałe(a)ś
  4
  5
  @ammma
  przedwojenne inspiracje...no WOW, bo "przedwojenne inspiracje" to wszyscy powinni respektować wybór tej estetyki
  niby czemu taka "etykieta" ma cokolwiek zmieniać w ocenie
  już prezydentową tego kraju zmusili do noszenia tej polskiej "klasyki" w wydaniu remizowym
  już oceniałe(a)ś
  2
  0