Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Trzeba takie fotki publikować ludziom często, bo nawet u nas mają wątpliwości (!) Jak ważne jest prawidłowo funkcjonujące demokratyczne państwo i jak ludzie są podatni na ideologię i propagandę i do czego to doprowadza. Europa musi wiedzieć przed jakimi wpływami, przed wypływaniem jakich ludzi i przed pławieniem się w czym, należy się bronić u siebie w państwie i kogo trzeba (!) teraz wspierać i że warto trochę mieć mniej. Gdyby cała Europa, bez wyjątku trochę wygody i chciwości sobie odjęła, każdy jej obywatel, to już by była bezpieczna od Rosji albo za chwilę. To jest jeszcze możliwe, ale tu nie ma miejsca (!) na zawahania, czy rozważania. A samym Rosjanom pozostaje się pogodzić, że wiele lat minie zanim na świecie będą przyjmowani bez strachu i odrzutu u niektórych...ale im szybciej u siebie zakończą ten syf z P. tym szybciej zacznie się naprawa relacji. I to wcale nie chodzi, aby to się działo na modłę zachodu, niech robią u siebie jak chcą i przekonają się czy nie fajnie jest mieć jednak kumpli, a nie wrogów na zachodzie.. oczywiście w przyszłości...jak dalekiej to się okaże poprzez działania samych obywateli Rosji. Putin w tym żadnego udziału brać już nie będzie. Jego rola na świecie kończy się wraz z tą wojną.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  FASZYSTOWSKA rosja
  już oceniałe(a)ś
  8
  3
  Zupełnie niezależnie od wyniku wojny na Ukrainie, nawet w najbardziej pesymistycznym scenariuszu dla Ukrainy Rosja te wojnę przegrała. I co ważniejsze przegrała tez pokój po niej.

  Wizerunkowo ? będą przez może 80 lat traktowani jak naziści. Niezależnie czy wygrają (wtedy Zachód się wścieknie) czy przegrają, bo wiemy co zrobili, jakich barbarzyństw się dopuścili i jeszcze bezczelnie kłamali w żywe oczy że nie.

  Gospodarczo ? jest i będzie silny nacisk żeby nie kupować z Rosji paliw i w ogóle niczego. Nie tylko nie kupimy ale będzie bojkot tych, którzy tam robią interesy.

  Na Zachodzie jeszcze nie widziałem publikowanych zdjęć jak wyglądają miasta ?wyzwalane? przez Rosjan. To będzie szok. Jak końcówka II wojny.
  Putin jest skończony na Zachodzie (Haga czeka) więc jakiekolwiek stosunki z Rosją to dopiero po zmianie władzy, nowa władza czyli dziś opozycja już mówi, że zdenazyfikuje Rosję (dokładnie to słowo jest użyte), osądzi i posadzi współpracowników reżimu.

  Wszyscy sąsiedzi Rosji wiedzą, że muszą się zbroić i mają teraz wsparcie czy przynajmniej przychylność NATO, więc każda kolejna wojenka będzie się dla Rosji kończyła coraz bardziej krwawo.

  2024 to będzie dla Rosji najczarniejszy i najgorszy rok od 80 lat. A to będzie dopiero początek ich problemów.
  @Spear23
  xDDD
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Spear23
  zrobileś copy and paste własnego (identyczego z tym) wpisu sprzed jakiegoś czasu.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  P.S. moze tez zdjecia pomordowanych na UKrainie Rosjan?
  @Locke
  Przeczytaj uważnie, ze zrozumieniem (jeśli potrafisz) podpis pod zdjęciem nr.17. A w moskiewskich dziennikach to pewnie zdjęcia zabitych rosyjskich żołnierzy to na pierwszych stronach macie? No i dla równowagi na drugiej stronie pomordowani ukraińscy cywile, dzieci, kobiety, dziadkowie i babcie, zburzone szpitale, domy mieszkalne, szkoły, teatry, muzea itd. Pewnie zaczytujecie się w wywiadach z matkami zgwałconymi na oczach córek i zgwałconymi córkami na oczach matek. Rozumiem, że te wszystkie twoje komentarze to jest twoja reakcja obronna aby nie poczuć, że stoisz po stronie krwawego reżimu, który od wieków uzurpuje sobie prawo do rządzenia innymi narodami. Wiesz, że stoisz po złej stronie barykady, ale wypierasz to wypisując te swoje brednie. Ale kiedyś wszystko zrozumiesz...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Locke (moze tez zdjecia pomordowanych na UKrainie Rosjan?):

  pomordowanych? chyba zabitych? to obi przyszkli na Ukrainę zabijać i mordować i to robili i dalej robią;

  zdjęć ich trupów pewnie dużo jest opublikowanych bo sporo tej ruskiej swołoczy anihilowano, za mało, żeby nastał pokój; tu zresztą jedno zdjęcie takich też jest.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dziękuję za ten zestaw fotografii. Pierwszy raz od bardzo dawna widzę w GW profesjonalny materiał fotograficzny. Dlaczego z gazet zniknął prawdziwy fotoreportaż, w tym przypadku wojenny? Media społecznościowe tego nie zastąpią, panuje na nich chaos, wszystko jest w rozproszeniu. Wszystkie te obrazy staną się z czasem fotografiami-ikonami pokazującymi tę wojnę podobnie jak wiele fotografii z II Wojny Światowej czy wojny w Wietnamie. Oby jak najszybciej przeszły do historii. Zapewne niestety kolejny raz ludzie z tych obrazów niczego się nie nauczą i nienawiść, zło i zbrodnie będą dalej obecne na świecie. Nie miałem bezpośredniego kontaktu z wojną ale intuicja i zdobyta przez całe życie wiedza podpowiadają mi, że wojny nie da się tak do końca przedstawić w obrazach czy tekstach. Nawet w tych najlepszych. Wojnę można jedynie albo przeżyć, albo na niej zginąć. Ale publikowanie takiego materiału powinno być tak czy inaczej obowiązkiem każdej gazety w każdym kraju. Sława Ukrainie! Bohaterom Sława!
  @Grazek
  Bohaterom slawa? to jak "slawa ukrainie" - zabronione, slogan Bandery.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @Locke
  Kto zabrania? Ty zabraniasz? Takim jesteś bohaterem, władcą tego świata? Teraz te słowa mają kompletnie inną wymowę i znaczenie, a ty utopiłeś się dawno temu w historycznym bagnie. Jesteś nikim jeśli nie rozumiesz tego co napisałem. Kompletnym zerem. Wygłaszaj poglądy w swoim imieniu a nie zabraniaj wygłaszania ich innym. Taki zamordyzm to masz w swojej ukochanej Rosji. Spadaj tam i się zamknij na zawsze.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Agroterorystów i turbokatoli na wycieczki brać do Ukrainy, przesiedlać na 3 miesiące do Matuszki Rossyji, i pokazywać w czym pomagają putlerowi jako piata kolumna
  już oceniałe(a)ś
  0
  2