Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Bardzo interesujące zestawienie zdjęć z filmów. Przybliża twórczość, pobudza refleksję i zachęca do ich obejrzenia. I jeszcze powoduje, myślę, że nie tylko u mnie, dumę z kobiety reżysera. Gratulacje dla pani Agnieszki Holland. Ukłony.
  już oceniałe(a)ś
  15
  3
  Emocje tego obrazu jeszcze przede mną. Ale wracając do filmów które tworzy Pani Agnieszka Holland, poruszają zazwyczaj problemów bardzo nam bliskich, jak nie osobiście, to przez nasze otoczenie czy kraj. Dotykają naszych uczuć i badają nasze reakcje. Dotyczą tych którzy cierpią nie ze swojej winy ale i powodują często reakcje tych, którzy winy tej również ponieść nie chcą. A mimo to walka dobra ze złem toczy w ich sercach, duszach i umysłach, przybiera różne formy a gdy zwycięża dobro, okazuje się że nie to dobro wybrali.
  Pragnę często, by Pani Agnieszka stworzyła obraz o tych, o życiu ludzi, którzy do tej walki dobra ze złem doprowadzają.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  "Gorejący krzew" - "Hořící keř"2013 - mocno polecam.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Zadna pisowska kobieta czy mężczyzna nie bedzie miel sukcesów takich jak Pani Holland czy Pan Tusk. Dlatego juz 8 lat ich szkoluja, ponizaja. Zero zawsze bedzie zerem i taki jest wlasne caly piss.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Niepokorna to by była jakby zrobiła film opisujący uczciwie holokaust Palestyńczyków ! Czekam .
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Dziękujemy pani Agnieszce za 3. Kadencję pisu. Myślę, że wzniosłe i szlachetne egzaltacje artystów podczas festiwalu w Wenecji są tego warte.
  @Boszecoznowu
  Nie pier..l
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  @Boszecoznowu
  Naprawdę ktoś wierzy, że jakiś film może mieć jakikolwiek wpływ na wybory? W kraju, w którym przeciętny obywatel czyta jedną książkę rocznie, w kinie bywa maksymalnie raz w roku, a w przypadku mieszkańca wsi - średnio raz na pięć lat? Pięknie by było, gdyby kino mogło tak zmieniać świat, ale nie zmienia.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @von_golmkau
  Zapomniałeś, że mamy TVPiS która chętnie przyłączy się do promocji filmu. Na razie nie maja pewności jak do tego podejść żeby nie popsuć takiego diamentu !
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @zimek
  To nic i tak nie zmieni. Polaryzacja w społeczeństwie jest od lat jasna. Na grupę niezdecydowanych tvpis raczej wpływu mieć nie będzie, bo oglądają też inne przekazy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @zimek
  I inne media
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jedyny film, który wyszedł spod ręki pani Holland i zasługiwał a Oskara - to " Europa, Europa".
  "Kobiecie samotnej" nie pomógł nawet Bogusław Linda - obrazcbył wyjątkowo szybko działającym środkiem nasennym.
  " Zielonej granicy" nie mieliśmy szczęścia oglądać, choć zapewne rozbrzmiewa rzewnymi tonami i przeraża widza okrucieństwem Straży Granicznej.

  P.S. Ciekawi jestesmy, czy tak samo strwoźony jak widz "Zielonej Granicy" czuł się z powodu utraty pensji usunięty z warszawskiej uczelni dzięki podpisom rodziców pani Agnieszki - prof. Władysław Tatarkiewicz?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Wybitna???? To sprawa gustu.
  @kac
  Wybitna, to taka, która się wybiła.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @kac
  Nie jest to tylko kwestia indywidualnego gustu. "Wybitność" danego artysty to także kwestia jego recepcji w skali świata i czasu, w którym tworzył. Uznanie przez rynek, widza, filmowy mainstream, filmową krytykę, festiwale etc. - to wszystko także składa się na "wybitność", czy nam się to podoba, czy nie. Niezwykle oryginalny, super utalentowany, nowatorski reżyser, który pokazuje zrobione za 100 tys. euro awangardowe filmy na niszowych imprezach typu Nowe Horyzonty, raczej nie doczeka się określenia "wybitny", mimo, że talentem może przerastać tych uznanych.
  Osobiście mam mieszany stosunek do twórczości Holland, do Wajdy zresztą też, choć uważam go za większy talent. W mojej opinii z polskich reżyserów, którzy zrobili karierę na świecie, niewątpliwie najwybitniejsi są Polański i Żuławski, ale to moja opinia. Biorąc pod uwagę osiągnięcia Holland i jej pozycję w świecie międzynarodowego filmu, nazywanie jej wybitną nie jest chyba dziś wielkim nadużyciem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @kac
  Na pewno jest wybitniejsza niz wszystkie pisowskie oborowe.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1