Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  dziadekzbielan: Obecna władza pis wspiera marsze faszystów jako główną formę świętowania 11-go listopada, to nie jest moje święto, flagi na domu nie wywieszam. Gdy władza pis upadnie, proponuję rozważyć ustanowienie Świętem Niepodległości rocznicy objęcia władzy przez Tadeusza Mazowieckiego w 1989 roku, czyli 24-go sierpnia lub 12-go września, do wyboru.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  11 listopada to nie jest dobra data na świętowanie. Pogoda nie sprzyja, "sorry, taki klimat". Żeby tego dnia iść na marsz nie da się iść na trzeźwo. Cywilizowane narody świętują w lecie - Francuzi 14 lipca, Amerykanie 4 lipca. Nawet PRL był bardziej cywilizowany - miał święto 22 lipca...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Dzisiaj w Warszawie, ok. 13-tej przejeżdżają Miodową jakieś grube dziesiątki suk na sygnale.
  Czy to zaczął się jakiś pucz przeciwko kaczorowi ?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  To w pewien sposób symptomatyczne, że nawet taka kwestia jak uczczenie bezsprzecznie pozytywnego dla Polaków wydarzenia, jakim było odzyskanie niepodległości, stało się przedmiotem politycznej kontrowersji.
  @kr_okodyl
  Odzyskiwanie niepodległości było procesem rozciągniętym w czasie i każda data byłaby symboliczna. Co jest dziwnego w tym, że dla jednych były ważniejsze inne symbole niż dla innych?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Skoro było tak dobrze, to co poszło źle?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Niemiec to praktyczny naród. Wpierw przewiózł lenina do Petersburga a później Piłsudskiego do Warszawy. I co my czcimy obecnie? Jakiś epizod zrobiony przez Niemców.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zastanawia ,świętować niepodległość z roku 1918 ,która została starta w proch w 1939 roku. Zaś milczeć o niepodległości dzisiejszego państwa z 1945 roku ,która trwa do dziś.To normalne !
  @freedomway
  Panstwo, które powstało w 45 trwało mniej więcej do 89. Dziś to inne państwo (na szczęście).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0