Fot. Heathcliff O'Malley / AP
1 z 10
Następca tronu zawsze robi coś ciekawego...
Tu np. ryzykuje, że okaże się, iż wcale nie jest aż tak lubiany (i cios przejdzie przez gardę...). Copper Box Arena w parku olimpijskim im. Królowej Elżbiety II.
Fot. Natacha Pisarenko / AP
2 z 10
Kosmos napiera...
...na statuę kondora przy wejściu do placówki Andean Condor Conservation Program w Sierra Paileman w prowincji Rio Negro w Argentynie. Instytucji jednak koniunkcje sprzyjają - od 30 lat z sukcesami rozmnaża i przywraca te ptaki naturze - w całej Ameryce Południowej.
Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl
3 z 10
Przyniesiony w teczce...
Były "latający za cudze" marszałek Sejmu Marek Kuchciński otrzymał nową synekurę. Władze partyjne wstawiły go władzom państwowym - będzie kontrolował sytuację jako szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Fot. Grażyna Marks / Agencja Wyborcza.pl
4 z 10
International Pinup Competition w Bydgoszczy...
"By to pojąć, zbędne są tu wszelkie słowa..." - jak śpiewał Franek Kimono w niezapomnianym szlagierze pt. "Królowa Dysko" (polecamy)
Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl
5 z 10
Wicepremier w robocie...
A konkretnie w piwnicach. Pałacu Saskiego ("w odbudowie", czy bardziej "w planach"). Być może minister kultury w rządzie PiS Piotr Gliński własną swoją osobą szukał w terenie inspiracji do odpowiedzi "po co" (lub/i "co ma się mieścić w gmachu" jeśli się go jednak odbuduje).
Fot. Rick Bowmer / AP
6 z 10
Będzie Nobel?
Amerykańscy naukowcy odkryli, że niektórzy ludzie naprawdę działają jak magnes na komary. I - eureka - prawdopodobnie ma to związek z ich osobniczym zapachem (tych ludzi...). Badania opublikowane we wtorek, 18 października 2022 r. w czasopiśmie Cell wykazały, że ci, którzy przyciągają komary, wytwarzają dużo kwasów karboksylowych. I zła wiadomość dla "magnesów na komary": krwiopijcy pozostają wierni swoim wybrańcom.
Panowie "mityczni amerykańscy naukowcy" najprawdopodobniej nigdy nie wybrali się - dajmy na to - jesienią na ryby czy nie siadują wieczorami na ganku...
Fot. Niranjan Shrestha / AP
7 z 10
Życie codzienne w Nepalu
Tym krzynę bardziej oddalonym od gór. Żniwa w Bhaktapur. Rolnictwo jest głównym źródłem żywności, dochodów i zatrudnienia dla większości mieszkańców tego kraju.
Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl
8 z 10
Pikieta
Inicjatywa Wschód pod KPRM. Chcą odpowiedzieć premierowi rządu PiS na jego wypowiedzi o dystrybucji węgla przez samorządy (w kontekście katastrofy klimatycznej)
Fot. Daniel Cole / AP
9 z 10
Chcą podwyżek
Jak my wszyscy! Demonstracje transportowców we Francji.
Fot. Eranga Jayawardena / AP
10 z 10
Ku przyszłości...
Członkowie Międzyuczelnianej Federacji Studentów Sri Lanki domagają się uwolnienia przywódców związków studenckich. Państwo szykuje im zmiany w ustawie o rehabilitacji - każdego (wedle uznania służb) będzie można skierować na przymusowy odwyk (coś jak "schizofrenia bezobjawowa" za czasów słusznie minionych u nas).
Wszystkie komentarze