Fot. Francisco Seco / AP Photo
1 z 16
Wymarzona sesja ślubna
Para młoda na moście Galata w Stambule, Turcja, 7 lipca 2022 r.
Fot. / AP
2 z 16
Zamach na premiera Japonii
Fot. Ivan Valencia / AP Photo
3 z 16
Motocykliści mówią: stop!
Motocykliści protestują przeciwko ograniczeniom dla nich ogłoszonym przez burmistrz miasta Claudię López w Bogocie, Kolumbia, 7 lipca 2022. López wprowadziła przepisy, które zabraniają przewożenia pasażera płci męskiej na motocyklu w nocy od czwartku do soboty, powołując się na to, że w tych godzinach popełnianych jest najwięcej przestępstw.
Fot. Evgeniy Maloletka / AP Photo
4 z 16
Wojna w Ukrainie
Wiktor Kolesnik płacze nad ciałem swojej żony Natalii Kolesnik, która zginęła podczas rosyjskiego bombardowania na osiedlu mieszkaniowym w Charkowie w Ukrainie.
Fot. Valentin Flauraud / AP
5 z 16
Górski fresk
Gigantyczne biodegradowalne malowidło landartowe zatytułowane "Vers l'equilibre" (W stronę równowagi) autorstwa francusko-szwajcarskiego artysty Saype'a powstało w pobliżu szczytu góry Grand Chamossaire, powyżej alpejskiego kurortu Villars-sur-Ollon. Rozciągający się na powierzchni 2500 m kw. fresk został stworzony przy użyciu biodegradowalnych pigmentów z węgla drzewnego, kredy, wody i białek mleka.
Fot. Franc Zhurda / AP Photo
6 z 16
Protest antyrządowy
Protestujący trzymają w górze telefon komórkowy przed biurem premiera podczas antyrządowego wiecu w Tiranie, 7 lipca 2022 r. Albańska opozycja zorganizowała w czwartek wiece w stolicy Albanii, wzywając do ustąpienia rządu, który obwinia o korupcję i szerzenie biedy.
Fot. Dmitri Lovetsky / AP Photo
7 z 16
Modlitwa w wodzie
Ksiądz prawosławny błogosławi wodę przed tradycyjnym opłynięciem przez pielgrzymów krzyża, który oznacza św. Antoniego Dymskiego z Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej na jeziorze Dymskoje w pobliżu klasztoru, Rosja, 7 lipca 2022 r. Święty, który mieszkał w tym miejscu w XIII wieku, spędzał kilka godzin dziennie, stojąc i modląc się na kamieniu w jeziorze.
Fot. Paul White / AP Photo
8 z 16
Na obcasach
Uczestnicy biorą udział w wyścigu na wysokich obcasach Gay Pride w dzielnicy Chueca, popularnym obszarze społeczności gejowskiej w Madrycie, Hiszpania, 7 lipca 2022 r.
Fot. Alexander Zemlianichenko / AP Photo
9 z 16
Fot. Tatan Syuflana / AP Photo
10 z 16
Ostatnia podróż kozy
Ludzie ładują kozę na trójkołowy rower na rynku zwierząt gospodarskich przed festiwalem Eid al-Adha w Tangerang, Indonezja, 8 lipca 2022 r. Muzułmanie w tym kraju będą obchodzić Święto Ofiar 10 lipca, dokonując uboju owiec, kóz i krów, których mięso zostanie rozdane ubogim.
Fot. Alexander Avilov / AP
11 z 16
Na złość Brytyjczykom
Pracownik miejski wiesza tabliczkę "Plac Ługańskiej Republiki Ludowej" przed ambasadą brytyjską w Moskwie, 8 lipca 2022 r.
Fot. Jens Büttner/dpa via AP
12 z 16
Festiwal elektro
Festiwal muzyki elektronicznej Airbeat One w Neustadt-Glewe w Niemczech. Na największym festiwalu muzyki elektronicznej oczekuje się nawet 65 tys. fanów muzyki, a zagra ponad 300 artystów.
Fot. Amr Nabil / AP Photo
13 z 16
Nocna modlitwa
Muzułmańscy pielgrzymi modlą się na skalistym wzgórzu, zwanym Górą Miłosierdzia, na równinie Arafat podczas corocznej pielgrzymki hadżdż, w pobliżu świętego miasta Mekka w Arabii Saudyjskiej.
Fot. Gino Donato / AP
14 z 16
Justin i Jane
Premier Kanady Justin Trudeau i dr Jane Goodall sadzą 10-milionowe drzewo Greater Sudbury w Bell Park w Ontario.
Fot. Armin Durgut / AP Photo
15 z 16
Rocznica Srebrenicy
Kobieta modli się przy ciężarówce przewożącej 50 trumien ze szczątkami ofiar ludobójstwa w Srebrenicy w 1995 r. w Sarajewie w Bośni. Szczątki 50 niedawno zidentyfikowanych ofiar zostaną przewiezione do Centrum Pamięci w Potocari, gdzie zostaną pochowane 11 lipca, w rocznicę ludobójstwa.
Fot. Oded Balilty / AP Photo
16 z 16
Żółw i rybka
Wolontariuszka karmi rannego żółwia morskiego w Centrum Ratowania Żółwi Morskich, prowadzonym przez Izraelski Narodowy Zarząd Przyrody i Parków na brzegu Morza Śródziemnego w Michmoret w Izraelu. Kilkanaście żółwi morskich zostało wypuszczonych z powrotem na wolność po miesiącach rehabilitacji.
Wszystkie komentarze
Srebrenicy mogło nie być ale dowódca oddziału ONZ wniosek o zbombardowanie serbskich pozycji wysłał na nieodpowiednim formularzu i jego wniosek został odrzucony przez urzędników NATO. Późniejsze bombardowania już tej masakrze nie zapobiegły.