Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A ja, kiedy zrobię zdjęcie telefonem, bo nawijająca się przed oczy scena po prostu mnie do tego zmusza - potem klnę na czym świat stoi i na czym leży, że w takim właśnie momencie nie miałem przy sobie aparatu z prawdziwego zdarzenia...

  Jakość wychodząca z telefonicznego pastrykadła nadaje się tylko do tego, żeby to zdjęcie oglądać na telefonie... Umieszczenie go gdziekolwiek indziej to już tylko płacz i zgrzytanie zębami. Ba, nawet na ekranie telefonu często widać, że to kicha, szczególnie jak się pstrykało wieczorem, o złotej godzinie...

  No, ale może powinienem zamiast Samsunga używać iPhona. Może. Mimo wszystko zamiast męczyć się z iPhonem, wolę tachać Nikona gdziekolwiek nie pójdę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Prawdę mówiąc, za każdym razem, gdy robię telefonem zdjęcie, czuję, że czegoś brakuje i mogło być lepiej, gdybym zrobił to moim profesjonalnym aparatem". - Ale zanim profesjonalny aparat przygotowałbyś do pracy, chwila którą chciałbyś uwiecznić umknęła by i twój sprzęt nie byłby ci już potrzebny. Bo zdięcie to chwila złapana w kadrze, która nigdy się już nie powtórzy.
  @sloniu65
  Tak, ale nie wszystkie prezentowane tu zdjęcia wymagały refleksu przy pstryknięciu.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @shift
  idąc dalej jest cały osobny świat fotografii, gdzie na zdjęcie czeka się całymi tygodniami, albo pieczołowicie ustawia w studio. Tam refleks nie jest żadną wartością.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mar...72
  OK, ale tu artykuł o tym, że w sytuacjach wymagających refleksu może się przydać nawet smartfon.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mar...72
  Nie robię już zdięć, a tym bardziej smartfonem, bo go nie mam, ale najwartościowsze zdięcia to te, które powstają gdy fotografowany o tym nie wie, na żywca, tzw. ujęcie chwili. Zgadzam się, są różne zdięcia, możesz czekać na zwierzę, układ planet itd, ale to i tak to jest tylko chwila. Ale są i takie, których się nie spodziewasz że zrobisz i okazuje się że są przepiękne lub bardzo wartościowe z różnych powodów.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0