Fot. George Rose/Getty Image
1 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Aspirująca aktorka liczy na zainteresowanie mediów i reżyserów, paradując topless po plaży w Cannes. W 1980 r. nagi biust już nikogo nie dziwił i nie szokował tak jak w latach 50.
Fot. Daniel Fallot/AFP/East News
2 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Claudia Cardinale pojawiła się na pokazie filmu Luchino Viscontiego "Lampart" w towarzystwie Burta Lancastera i... żywego geparda, Cannes, 1964 r. Ekranizacja słynnego "Lamparta" do dziś robi wrażenie. Pokazuje społeczną zmianę warty: stara arystokracja traci wyłączność na władzę, prestiż i pieniądze. Jej miejsce zajmuje burżuazja - potentaci handlu i rodzącego się przemysłu wyznający polityczny liberalizm. Reżyser Luchino Visconti, arystokrata i syn księcia złożył tym filmem hołd dla odchodzącego świata.
Fot. Keystone/Getty Images
3 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Arnold Schwarzenegger promuje swoje umięśnione ciało na plaży w Cannes w 1977 r. w towarzystwie dziewcząt z Folies Bergere. Aktor promował dokument "Kulturyści" o sobie.
Fot. Keystone/Getty Images
4 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Aktorka Simone Silva pozuje topless z Robertem Mitchumem podczas festiwalu filmowego w Cannes. Mimo że Simon okrzyknięto miss festiwalu, została poproszona o opuszczenie Cannes po tym, jak pozowała półnago. Jej kontrowersyjny, jak na tamte czasy, pomysł promocyjny spowodował zamieszanie wśród fotoreporterów; walczący o najlepszy kadr jeden złamał rękę, drugi - nogę.
Fot. Roger-Viollet/AFP/East News
5 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Wybory miss festiwalu, Cannes, 1966 r.
Fot. Roger-Viollet/AFP/East News
6 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Jacques Esterel, francuski projektant mody, prezentuje kolekcję mody "Religieuse", inspirowaną filmem Jacques'a Rivette'a, Cannes, 1966 r. Rivette to wybitny reżyser Nowej Fali, ale doceniony głównie przez krytyków. Jedynym sukcesem komercyjnym Francuza była adaptacja powieści Diderota "Zakonnica" ("La Religieuse"). Cenzura jednak zatrzymała film na dwa lata.
Fot. George W. Hales/Getty Images
7 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Brigitte Bardot świeżo po sukcesie filmu "I bóg stworzył kobietę", dzięki któremu stała się rozpoznawalna na całym świecie, 1956 r. Prezydent Francji Charles de Gaulle stwierdził, że Bardot jest "francuskim artykułem eksportowym równie ważnym, jak samochody Renault".
Fot. Getty Images
8 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Sean Connery na festiwalu filmowym w Cannes w 1965 r. Koniec tego roku to dla brytyjskiego aktora premiera nowego obrazu z Jamesem Bondem - "Operacja Piorun". Ale w Cannes Connery promował "Wzgórze" Sidneya Lumeta.
Fot. Jack Garofalo/Paris Match/Getty Images
9 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Postrzyżyny w pokoju hotelowym w Cannes, 1968 r. Roman Polański i Sharon Tate, na rok przed tragiczną śmiercią aktorki. W maju 1968 r. polski reżyser był u szczytu sławy. Tuż przed festiwalem premierę miał jego film "Dziecko Rosemary". Szczęście dawało mu też życie osobiste - pół roku później wziął ślub z Tate.
Fot. Roger-Viollet/AFP/East News
10 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Poczatkujące aktorki pozują w strojach kąpielowych z nazwami filmów biorących udział w konkursie, Cannes, 1955 r.
Fot. Jean Claude Pierdet /AFP/East News / Ina via AFP
11 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Tippi Hedren i Alfred Hitchcock promują film "Ptaki" w Cannes, 1963 r. Film ten jest uważany za jedno z największych osiągnięć Hitchcocka, ale dla aktorki współpraca z reżyserem przerodziła się w horror. Był wobec niej apodyktyczny, śledził ją, a w końcu molestował. Podczas kolejnego wspólnego filmu aktorka zerwała współpracę z cenionym reżyserem za cenę załamania kariery. Tajemnicę kontaktów z twórcą "Ptaków" Hedren wyjawiła dopiero po wielu latach.
Fot. East News
12 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
John Lennon i Yoko Ono przyjechali do Cannes zaprezentować swoje filmy "Apotheosis" i "The Fly", 17 maja 1971 r. "Apotheosis" przedstawia 17-minutową podróż balonem, który wznosi się ponad chmury. "The Fly" to 25-minutowy obraz o musze pełzającej po ciele nagiej kobiety, aktorki Virginii Lust.
Fot. East News
13 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Sophia Loren wygląda ze swojego apartamentu w hotelu Carlton w Cannes, 1959 r. Loren i towarzyszący jej producent filmowy Carlo Ponti przyjechali do Cannes jako małżeństwo. Ponti wyprodukował właśnie film "That Kind of Woman", w którym zagrała włoska aktorka. Amerykański romans nie stał się jednak przebojem.
Fot. Daniel Fallot/East News
14 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Pokaz limbo na molo w Cannes, 1963 r.
Fot. AFP/East News
15 z 15
Anegdoty i tajemnice Cannes.
Amerykańska aktorka filmowa Jayne Mansfield prezentuje swoje wdzięki, kąpiąc się w fontannie, Cannes, 1964 r. Mansfield walczyła z Marilyn Monroe o miano symbolu seksu lat 50. Zasłynęła z pozowania fotografom w za małym bikini, które "przypadkiem" spadło. Miała biust w rozmiarze G, talię osy i charakterystyczny piskliwy zaśpiew. Zagrała w 25 filmach, w większości klasy B.
Wszystkie komentarze
żal dudę ściska
że minęło
Gdyby teraz mogła to krzyczałaby metoo