Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Szkoda ze to wlasnie George Floyd stal sie martyrem bo to byl czlowiek ktory jeszce pare lat wczesniej przylozyl kobiecie w ciazy bron do brzucha kiedy bral udzial w napadzie, to nie byl jego pierwszy klopot z policja (w czasie aresztu mial przy sobie narkotyki) i byl pod wplywem narkotykow. Polcjant ktory byl znany z okrucienstwa go zamordowal, obok stali policjani ktorzy nic nie zrobili. Jest to nie do zaakceptowania. Ale ta swietosc wokol Georga Floyda jest dla mnie tez nie do zakceptowania. Rasism nadal istnieje, nadal potrzebne sa zmiany i to duze., nadal tez istnieje ogromna zlosc w ludziach ktorzy byli uciskani przez tak dlugo i traktowani jak gorsi. Ameryka potrzebuje kolejnego spojrzenia na rzeczywistosc.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Sorry, ale jest to komedia. W tym samym czasie, na całym świecie ludzie są codziennie mordowani tysiącami, w bezsensownych konfliktach religijnych, etnicznych, czy zwyczajnie o władzę. Giną cywile, dzieci i każdy z tych wrażliwców ma to gdzieś. A jak jest modne klękać, to będą w owczym pędzie klękać jeszcze przez pół roku. A w tym samym czasie przykładowo, Chiny rozprawią się ostatecznie z demokracją w Hongkongu.
  już oceniałe(a)ś
  11
  10
  American dream, nienawiść i segregacja społeczna.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Wydawałoby się, że adresatem protestów powinno być kierownictwo policji oraz władze Minneapolis i stanowe - to one odpowiadają za dobór kadry, szkolenie i procedury. Ale, szefem policji w Minneapolis jest czarny a Demokraci rządzą od niepamiętnych czasów i miastem i stanem. W protestach chodzi więc o politykę, a nie o jakąkolwiek wiarygodność postulatów.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Przyjrzyjcie sie tym zdjeciom. Kto na nich jest ? Czego zadaja.? Mieszkam w USA 32 lata. Tutaj nie ma zadnego rasizmu.
  Niezrownowazony, plicjant zabil czarnego. To sie moze wszedzie zdarzyc i sie zdarza. Dostanie surowa kare. Moze nawet i sam siebie zabije. Albo bedzie ciepial 25 lat. Czarnym tez sie zdarza zabic bialego . Chyba nawet czesciej. Znalezli okazje zeby porozrabiac.Nikt nie pisze o co konkretnie maja pretensje, tylko o jaims rasizmie. To co ? Biali maja sie wyniesc z USA ? Czy moze oddawac im pensje i przepraszac ze ich przodkow ktos przywiozl do Ameryki.
  Po jaka cholere sami dalej wala drzwiami i oknami do US. Powstrzymac ich nie mozna. Stzrelac na granicy z Meksykiem rowniez nie. To wszystko porabane. Niemcy Francuzi maja zrobic miejsce muzulmanom ??Swiat wariuje ale nie przez jakis rasizm.
  @discopolo
  USA to ty widziałeś w telewizorni... Albo jesteś pieprz..na WHITE POWER
  Ale raczej stukasz z Grójca
  już oceniałe(a)ś
  6
  4
  @discopolo
  32 lata w Ciupago albo w Milwałkach. Nie jesteś zbyt wiarygodny.
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  @discopolo
  nie nazwe Cię kłamcą, ale odeśle do dzisiejszego artykułu w temacie szkolenia policjantów, są tam przykłady, które wstrząsają, jeśli to nie jest instytucjonalny rasizm, to nie wiem, co nim jest............
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @discopolo
  Policjant przez 7 minut morduje człowieka w biały dzień na ulicy a kilkoro jego kolegów w mundurach kibicuje mu obok i pilnuje by nikt nie przeszkodził. To się mogło zdarzyć wszędzie. Taaaa, jasne.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0