Więcej
  Komentarze
  kwa, co to za tabloid!
  już oceniałe(a)ś
  15
  1
  Szkoda że nie otrzymałem odpowiedzi na tytułowe pytanie ???
  @wszafiestosyludzkichglow
  oczywiście, że chronią i to bardzo. Nie masz 100% pewności, że się dzięki noszeniu maseczek nie zarazisz, ale bardzo redukujesz ryzyko. Jakby nie chroniły, to dlaczego wszystkie służby je noszą?? niektórzy piszą, że nie chronią, mając na myśli, że właśnie jest jakaś szansa, że się jednak zarazisz, ale robią to przede wszystkim dlatego, żeby usprawiedliwić się, że ich nie ma i nie zrobili zapasów!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zgodnie z aktualnymi wytycznymi WHO maski maja nosić jedynie chorzy z objawami ( gorączka powyżej 37,5, kaszel, duszność, ogólne złe samopoczucie). Maska profilaktycznie u zdrowych może przyczynić się do rozwoju wirusa przejętego od innych, gdyż jej nawilgocenie i wyższa ciepłota (od naszego oddechu) sprzyja namnażaniu wirusa. Odpowiedź jest zatem jasna- maski tylko z filtrami (nie domorosłej produkcji) dla CHORYCH zdiagnozowanych!!! inne- to gadżety, ale potrzebne dla psychiki człowieka (w masce jestem bezpieczniejszy!!). Aktualne wytyczne i informacje sprawdzone zawsze w serwisie John Hopkins Hosp.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/when-and-how-to-use-masks
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nigdy nie wiemy czy mamy juz virusa. Do pierwszych symptomów od momentu zarazenia moze minac nawet ponad 2 tygodnie, lepiej zatem, wychodzac do sklepu, piekarni czy na stacje benzynowa, zalozyc cos co mechanicznie zatrzyma rozprzestrzenianie się wydzieliny z naszego nosa i ust. 2 warstwy materiału + gumka na uszy może tak wiele pomóc, można to uszyć samemu w domu albo znaleźć online, ja zamówiłem na stronie polskiego producenta odzieży rocks jeans ciekawe wzory, umiarkowana cena, trochę inne, mniej nudne, smutne, podejście do tematu maseczki :)
  @MFG
  Mnie też się wydaje logiczne, że każda maseczka w jakiś sposób hamuje rozsiewanie wirusa, gdy jeszcze nie wiadomo, że posiadacz maski jest siewcą. Więc na wszelki wypadek - maseczka. Ale zawsze znajdzie się zaskakująco duże stado baranów, które nie uwierzą, że Ziemia orbituje wokół Słońca, bo przecież gołym okiem widzą, że jest odwrotnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Sokół czy łyżwa?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0