Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Bohaterstwo zolniezy USA widac jak na dloni.
  @hardy a historia tego zdjęcia jest taka, że jest to skutek ataku wojsk Wietnamu Północnego (Vietkongu) na wioskę na terenie Wietnamu Południowego; żołnierze na zdjęciu to żołnierze wietnamscy (Wietnamu Południowego), którzy umundurowanie i uzbrojenie otrzymywali od USA; na temat tego zdjęcia i mu podobnych, ich wykorzystania w propagandzie antywojennej był parę lat temu dokument w telewizji publicznej (za PO/PSL) - chyba brytyjski.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @piotrkwh Nie ma się co licytować na to, kto gorszy w wojnie. Wojna to piekło i takie piekło pokazuje to zdjęcie. W tejże telewizji, pamiętam, w styczniu 2010 r. pokazano dokument o skutkach użycia napalmu, ale też innych substancji chemicznych, tym razem głównie przez armię USA. Do dziś rodzą się w Wietnamie dzieci chore, kalekie, niezdolne do normalnego życia, bo trucizna do dziś przenosi się z pokolenia na pokolenie w genach nieszczęsnych Wietnamczyków.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @piotrkwh Ja natomiast juz dawno temu widzialem film dokumentarny, w ktorym twierdzono, ze jest to robota Amerykanow i dowodca tego plutonu byl sadzony. Jest zreszta film fabularny o zblizonej tresci (Platoon).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0