Homoseksualizm jest tematem tabu w prawie wszystkich afrykańskich krajach. Strach przed przemocą, więzieniem i utratą miejsca pracy powoduje, że tylko garstka homoseksualistów postanawia się ujawnić.
REKLAMA
Edward Echwalu/REUTERS
1 z 17
Homoseksualizm jest tematem tabu w prawie wszystkich afrykańskich krajach - w tym w Ugandzie. Strach przed przemocą, więzieniem i utratą miejsca pracy powoduje, że tylko garstka homoseksualistów postanawia się ujawnić. Na zdjęciu transseksualista "Bad Black" nakłada sobie makijaż przygotowując się do imprezy Trans Day na obrzeżach Kampali, stolicy Ugandy.
Edward Echwalu/REUTERS
2 z 17
Parada członków środowiska LGBT w Entebbe, na południowy wschód od Kampali. Minął rok od uchylenia przez Ugandyjski Trybunał Konstytucyjny anty-homoseksualnej ustawy (która wiązała się z wprowadzeniem kary śmierci dla gejów).
Edward Echwalu/REUTERS
3 z 17
Alicia, uczestniczka konkursu piękności Mr i Miss Pride, podczas prób przejścia po wybiegu i pozowania. - Mój udział w konkursie jest protestem przeciw dyskryminacji społeczności LGBT w Ugandzie - mówi Alicja.
Edward Echwalu/REUTERS
4 z 17
W Ugandzie homoseksualiści nadal w dużej mierze żyją w cieniu. Historie tych ludzi są bardzo podobne. Wyrzuceni z domu z powodu swojej orientacji seksualnej, często bezdomni, stają się ofiarami przemocy.
Na zdjęciu kulisy konkursu piękności Mr i Miss Pride. Uczestnik podczas nakładania makijażu.
Edward Echwalu/REUTERS
5 z 17
"Bad Black" podczas przygotowania fryzury na Gay Pride niedaleko Kampali.
Edward Echwalu/REUTERS
6 z 17
Alicia urodziła się jako mężczyzna, jednak lepiej czuje się w ciele kobiety. Pomimo codziennego gradu obelg, wciąż udaje się jej zdobywać nowych przyjaciół.
Edward Echwalu/REUTERS
7 z 17
Uczestnicy konkursu piękności Mr i Miss Pride pozują wspólnie do zdjęcia na sali prób. Ludzie, których spotkał fotograf byli skromni, energiczni, uczciwi, pracowici i pełni życia. Większość z nich była w wieku od 23 do 30 lat.
Edward Echwalu/REUTERS
8 z 17
Ugandyjczycy którzy identyfikują się ze społecznością LGBT podczas parady Gay Pride w Entebbe niedaleko Kampali, stolicy Ugandy.
Edward Echwalu/REUTERS
9 z 17
Rihana za kulisami konkursu piękności przygotowuje się do prezentacji biżuterii.
Edward Echwalu/REUTERS
10 z 17
Ostatnie chwile przygotowań uczestników konkursu przed wyjściem na wybieg.
Edward Echwalu/REUTERS
11 z 17
Jurorzy konkursu piękności w sali prób pokazują w jaki sposób należy poruszać się po wybiegu.
Edward Echwalu/REUTERS
12 z 17
Mahad podczas koronacji, po tym jak został ogłoszony zwycięzcą konkursu Miss Pride w tajnym miejscu w Kampali w Ugandzie.
Edward Echwalu/REUTERS
13 z 17
- Będę podróżował po całym kraju i mówił Ugandyjczykom o naszych prawach - mówi Mahad po zwycięstwie w konkursie piękności.
Edward Echwalu/REUTERS
14 z 17
Para lesbijek śmieje się podczas corocznych obchodów trzeciej Gay Pride w Ugandzie.
Edward Echwalu/REUTERS
15 z 17
Rihana na przedmieściach Kampali w Ugandzie.
Edward Echwalu/REUTERS
16 z 17
Parada Członków środowiska LGBT w Entebbe, na południowy wschód od Kampali. Minął rok od uchylenia przez Ugandyjski Trybunał Konstytucyjny anty-homoseksualnej ustawy, która wprowadzała karę śmierci dla gejów.
Edward Echwalu/REUTERS
17 z 17
Performer na platformie podczas ceremonii otwarcia Gay Pride.
Cała "galeria" zdjęć została zatytułowana "To nie jest kraj dla homoseksualistów, większość gejów z Ugandy boi się ujawnić" Szkoda tylko, że większość zdjęć przedstawia osoby transseksualne. A to nie jest to samo. Autora zapraszam do zapoznania się z literaturą fachową.
Wszystkie komentarze