Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jak nie jestem szczególnym zwolennikiem współczesnych muzeów tzw. multimedialnych (jako młodemu człowiekowi starej daty, wydaje mi się że więcej w nich jarmarku niż rzetelnego kontaktu z eksponatami...), tak to mi się całkiem podoba. Nie wiem tylko czy ciut nie za duży jest poziom ogólnikowości przekazu, jaki zdaje się pokazywać pokazany tu wybór prezentacji - ekspozycje pokazujące "prasłowiańską puszczę", portrety zaborczych monarchów czy poczekalnia kolejowa mogłyby wszak ilustrować dowolna niemalże tematykę historyczną, a wprost akurat z Żydami specjalnie się nie kojarzą... Ale z przyjemnością osobiście przekonam się, na ile się teraz mylę, jak tylko przewalą się pierwsze tłumy ;-) Pzdr
  już oceniałe(a)ś
  43
  5
  Przyznaję, że wnętrze synagogi robi wrażenie. Arcytrudne zadanie mieli twórcy, bo zdjęcia były tylko czarno-białe i na ich podstawie zrekonstruowano kolory.
  już oceniałe(a)ś
  36
  3
  Wygląda wspaniale. To muzeum jest potrzeba chyba najbardziej naszemu narodowi. Nazistowskie Niemcy wszystko zniszczyły, doszedł tez polski antysemityzm i jesteśmy ubożsi i kulturowo i intelektualnie. Przez 5 lat wojny Niemcy zniszczyły wszystko, co przez tyle wieków było częścią naszej Rzeczypospolitej. Wojna, nienawiść, pogada człowieka do człowieka zniszczyła wszystko. Teraz jest muzeum, a byli ludzie.
  już oceniałe(a)ś
  28
  9
  Ciekawa wystawa, ale powinna być dwu lub trzyjęzyczna - po polsku, angielsku i może hebrajsku.
  już oceniałe(a)ś
  21
  4
  Wygląda na bardzo ciekawe. Z radoscią obejrzę.
  już oceniałe(a)ś
  15
  2
  Wkład Żydów w cywilizowanie (sensu largo, rozwój) Polski był ogromny. Można go porównać do tego - z wyłączeniem - eksterminacji spowodowanego przez Konkwistę i podbój obu Ameryk. Szkoda, że Polacy mając dobry przykład na plemienną więź, na solidarnośc, pracowitość, morale z przykładu nie skorzystali i zamienili go na bezproduktywna i wyniszczającą nienawiść.
  już oceniałe(a)ś
  23
  10
  Chwala Zydom polskim, Pamiec !
  @12w12 i pedałom ! Amen (sorry, jestem po prostu bezinteresownie wredny)
  już oceniałe(a)ś
  3
  12
  1000 lat ? a może i więcej....
  już oceniałe(a)ś
  4
  1