Do wyborów parlamentarnych zostało 9 dni. Donald Tusk weźmie udział w debacie w TVP. Szef PO wezwał do udziału Jarosława Kaczyńskiego, który szybko odmówił. Zamiast prezesa PiS stawi się premier. Trzecią Drogę reprezentować będzie Szymon Hołownia, a Lewicę Joanna Scheuring-Wielgus. W imieniu Konfederacji przemawiać będzie Krzysztof Bosak, a Bezpartyjni Samorządowcy wyślą Krzysztofa Maja.
Pokaż od:
6 października 22:04

To już wszystko na dziś. Dziękujemy, że byli Państwo z nami. 

6 października 21:52

"My, kobiety, musimy budować sojusze, które mężczyźni budują od setek lat. Jeśli będziemy w parlamencie działać solo, nic nie zdziałamy. A musimy działać - i dla nas, i dla naszych dzieci".

Rozmowa Anny J. Dudek z Urszulą Pasławską, posłanką PSL i kandydatką Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu.

6 października 21:51

"Natalia to jest osoba, dzięki której tak naprawdę powstał wyjątkowy polityczny sojusz. Agrounia i Koalicja Obywatelska" - mówi o Natalii Żyto z Agrounii Donald Tusk. 

Dziś wspólnie podróżowali "Tuskobusem" po woj. podkarpackim. Odwiedzili m.in. jedno z gospodarstw, w którym uprawiane są truskawki, dynie i kukurydza.

"Będziemy razem bić się o polską produkcję żywności!" - pisze Żyto. 

6 października 21:29

Szefowa Prokuratury Regionalnej w Gdańsku Teresa Rutkowska-Szmydyńska awansowała w prokuratorskiej hierarchii. Dostała właśnie tytuł prokuratora Prokuratury Krajowej - dowiedziała się nieoficjalnie "Wyborcza".

Za co awansowała prokuratorka? Jakie sukcesy ma na koncie? - próbowaliśmy ustalić w Prokuraturze Krajowej. Czekamy na odpowiedzi. Na gdańskim podwórku nikt nie ma wątpliwości: to nagroda za wieloletnią wierną służbę, a przede wszystkim za sprawę inowrocławską, w której szukano haków na Krzysztofa i Ryszarda Brejzów.

6 października 21:17

Kolejna część profrekwencyjnego spotu Wolnych Sądów. Polityk-intruz (w tej roli Krzysztof Dracz), wyskakuje jak filip z konopi w najmniej oczekiwanym momencie.

- Rządzący pozbawieni kontroli wkraczają najbardziej intymne sfery naszego życia - ostrzega mecenas Michał Wawrykiewicz. 

6 października 21:06
6 października 20:55

Sasin: Tylko samodzielne rządy PiS uchronią Polskę przed chaosem

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin gościł dziś w Polsat News. Podzielił się tam swoją opinią na temat poniedziałkowej debaty Tusk - Morawiecki w TVP. - Premier Morawiecki ma przede wszystkim ogromną wiedzą o państwie, o tym jak to państwo wygląda za naszych rządów, ale ma też ogromną wiedzę i tego się Donald Tusk na pewno bardzo boi, o państwie w czasach rządów PO, o patologiach tamtego czasu - powiedział.  

Nie krył, że celem PiS są trzecie z rzędu samodzielne rządy. - Tylko one uchronią Polskę przed chaosem. Każda alternatywa to chaos - stwierdził. 

6 października 20:46
6 października 20:29

Na dworcu PKP instrukcja jak głosować. Posłanka Lewicy mówi o skandalu

Posłanka Lewicy Katarzyna Kretkowska pisze o skandalu na dworcu PKP w Poznaniu. 

"PiS robi sobie wyborczą kampanię, płaci PKP: o czym donoszą mi oburzeni pasażerowie: przy kasach są ekraniki z informacjami dla pasażerów a między nimi reklama wyborcza PiS dotycząca referendum i instrukcja PiS jak głosować". 

6 października 20:15
6 października 19:59

– Dopięliśmy swego! – powiedział po szczycie Morawiecki. Jednak Polska z prawnego punktu widzenia nie może już zatrzymać prac nad paktem migracyjno-azylowym, którego projekt w tym tygodniu został uzgodniony przez przedstawicieli 27 państw Unii w Radzie UE i będzie teraz negocjowany z Parlamentem Europejskim.

6 października 19:45

Witamy w uniwersum TVP

"POLACY STAWIAJĄ NA PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ" - przynajmniej w "Wiadomościach" TVP 1. Taki pasek pojawia się w dzienniku regularnie. Luft pisze do Świrskiego, by się tym zajął, bo to wprowadzanie widzów w błąd.

Pisze Agnieszka Kublik: 

6 października 19:33

Tomczyk: Liczymy, że Kaczyński zmieni zdanie

Cezary Tomczyk (KO) w TVN 24 komentował dezercję Jarosława Kaczyńskiego z debaty w poniedziałek 9 października w TVP. Swój występ zadeklarował już Donald Tusk. - Ta debata Polakom się należy. Ponad 80 proc. Polaków chce, aby się odbyła. Co to za wicepremier, który tchórzy we własnej telewizji? Liczymy, że jeszcze zmieni zdanie. 

6 października 19:15

Internauci zgłaszają problemy z organizacją wyborów w Meksyku. 

6 października 18:47

"Bez karty referendalnej, proszę". Amnesty International instruuje, jak zbojktować referendum

- Najprostszym sposobem sprzeciwu wobec referendum jest nie pobranie karty referendalnej - objaśnia Amnesty International. Następnie należy upewnić się, czy nasza odmowa została odnotowana. W przeciwnym razie, głos zostanie wliczony do frekwencji. A referendum nie będzie ważne, jeśli frekwencja wyniesie mniej niż 50 proc. 

AI przypomina też: Karty nie można podrzeć. Grozi za to kara. 

6 października 18:40

"Antykoncepcji się zachciało"? Profrekwencyjny spot Wolnych Sądów

6 października 18:28

Young Leosia idzie na wybory. "Od nich zależy przyszłość moich fanów"

Idę na wybory, bo od tego zależy przyszłość wszystkich moich fanów i bliskich - mówi Young Leosia. A reżyserka Natasza Parzymies kręci film namawiający do głosowania młode kobiety. 

Czytaj w tekście Mai Staniszewskiej: 

6 października 18:23

Według sztabu PO, na spotkaniu z Donaldem Tuskiem w Przemyślu zjawiło się dziś 3 tys. ludzi. 

6 października 18:04

Bo potrzeba zmiany, bo PiS kocha Polskę, bo ważne są prawa kobiet, bo "nie rozkradną, a jeszcze mi dorzucą" - mieszkańcy Łowicza mówią nam, na kogo i dlaczego zagłosują w wyborach.

6 października 17:41

Tusk: Kaczyński abdykował. Jarek, gdzie się chowasz?

Tusk odniósł się do debaty w TVP. W poniedziałek 9 października ma zmierzyć się w niej z Mateuszem Morawieckim, bo prezesowi PiS termin ten nie pasuje. Jarosław Kaczyński akurat tego dnia ma spotkanie z mieszkańcami w Przysusze. 

Nie wiem, dlaczego Kaczyński abdykował, chowa się. Jesteśmy świadkami zmiany szefostwa w PiS-ie. Nie sądziłem, że doczekam chwili, gdy mój były doradca zostanie szefem Kaczyńskiego. To poważna chwila!

- ironizował Tusk. 

Czytaj więcej tu: