W najbliższym numerze na okładce Ewa Zakrzewska, najsłynniejsza polska modelka plus size. Była jurorką w programie 'Supermodelka Plus Size' w Polsacie. W mediach społecznościowych, gdzie znana jest jako Ewokracja, pokazuje, że można bawić się modą niezależnie od rozmiaru, oraz aktywnie walczy z fatfobią.
Więcej
  Komentarze
  Każdy ma prawo robić ze swoim ciałem i życiem co chce, w tym osoby z nadwagą, gorzej z upieraniem się, że nauka się myli twierdząc, że poważna nadwaga oznacza problemy zdrowotne i zwiększone ryzyko śmierci. A to niestety częsta narracja ruchu 'body positive'
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  "można bawić się modą niezależnie od rozmiaru"

  Można. Tylko się wygląda groteskowo.
  @nikanor
  Podobnie jak przy anoreksji. Z drugiej strony, czy to oznacza, że osoby chorobliwie grube/chude maja nie starać się ładnie wyglądać?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @nikanor
  wiele osob wyglada groteskowo: niscy, wysocy, chudzi, grubi, brzydcy, starzy - najlepiej niech przestana istniec
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Jamnik Rysiek
  Nikt nie wygląda groteskowo ot tak, sam z siebie. Groteskowo to się robi, jak Kaczyński rusza grać w koszykówkę, anorektyk staje na ringu MMA a gruba zakłada baletki.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "Grubi byli, są i będą"

  Proszę znaleźć jakiś album ze zdjęciami albo choćby i zdjęcia w Internecie, jeszcze z lat przedwojennych. Proszę zobaczyć ile osób na zdjęciu jest grubych albo chociażby ma nadwagę.
  Myślę, że gdzieś do lat 60-tych XX w. nawet na zamożnym Zachodzie duża nadwaga była ewenementem. W krajach biednych, takich jak Polska, praktycznie nie występowała. Kiedyś grubym mógł być ktoś tylko bogaty. To paradoks bo teraz otyłość kojarzy się raczej z biedą i śmieciowym żarciem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Tak, lekarz może przypomnieć, że ekstremalna otyłość jest problemem. To jego obowiązek. To nie jest hejt. Nie, producent nie ma obowiązku produkować ekstremalnie wielkich majtek jeżeli inaczej określa swoją grupę docelową. To nie jest prześladowanie. Jeżeli tak rozumie się hejt i prześladowanie...
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Tylko po co epatować cielskiem jak wieloryb? Do czego to ma zachęcać? Do obżerania się?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0