Już 6 listopada o godzinie 10.00 rozpocznie się XIII Kongres Kobiet 'Odzyskać normalność!'

W sobotę, 6 listopada spotykamy się w studio (streaming), pozostałe debaty - online (7-14 listopada). Wszystko zobaczymy na Facebooku i na stronach Wysokich Obcasów.

W złym świecie nie ma dobrego życia. Naszym obowiązkiem jest bunt. Będziemy rozmawiać z buntowniczkami i zastanawiać się jak możliwa jest egalitarna demokracja, jak możliwa jest inna polityka? Będziemy diagnozować sytuację kobiet w świecie, który im nie sprzyja; w pandemii, na rynkach pracy (co dalej z ustawą o równości płac?), w sferze prywatnej (przemoc seksualna). Zastanawiać się: Jak odbudować polską szkołę? Jak wierzyć poza Kościołem? Jak rządzą kobiety w samorządach? Na co wydajemy pieniądze? Porozmawiamy o seksie po 50. i cnotach niewieścich. W Dzień Niepodległości zajmować się będziemy 'Uchodźcami - naszymi bliźnimi'; zastanawiać się po co nam patriotyzm i co się dzieje z męskością (kryzys?). Zajmiemy się też trans feminizmem i ekofeminizmem.

Kongresowi towarzyszyć będzie bezpośrednia relacja ze szczytu klimatycznego w Glasgow i wielka debata 'Czy kobiety uratują klimat'.
Więcej
  Komentarze
  I jak zwykle wszystko musi się kręcić wokół fejsbuka.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Normalność to wróci dopiero za jakieś 16 lat. Chwilowo czeka nas niezmiernie długi okres nienormalności we wszystkich możliwych postaciach.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Pani Agnieszka Holland z córką wygaszały elektorat PO by utorować PIS drogę do władzy.

  Poprzez zniechęcanie wyborców centrowych brakiem ustawy o małżeństwach homoseksualnych, Pani Agnieszka Holland i jej podobne elity pomagały PIS w przejmowaniu Polski.

  Do tego dochodziło szerokie w mediach przedstawianie Polski z czasu PO jako kraju, z którego córka Pani Agnieszki musi wyjechać. by żyć normalnie ze swoją partnerką. PIS przejął Polskę, gejom i lesbijkom żyje się rzeczywiście lepiej.

  Niestety epickie, fotografie jak to teraz Pani Agnieszka dziarsko stoi z plecaczkiem wzdłuż barierek na przeciwko policji chroniącej pochód - amok smoleński Kaczyńskiego niczego nie zmienią.
  już oceniałe(a)ś
  6
  10