Dlaczego tak ważne jest, aby zużyte baterie i akumulatory poddawać recyklingowi? Co się z nimi dzieje oraz jak przebiega ich recykling? Czy możemy oddawać do recyklingu naładowane jeszcze baterie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszym odcinku naszego cyklu 'Ty Śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce...'. Nasi bohaterowie dr Dr Katarzyna Michniewska i Maciej Orłoś, odwiedzą w tym celu zakład REMONDIS Electrorecycling i będą rozmawiać na ten temat z Panem dr Robertem Wawrzonek.


Cykl edukacyjnych filmów pt. 'Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce' ma na celu edukację polskiego społeczeństwa. Poszczególne odcinki dotyczą różnych, palących problemów środowiskowych z jakimi boryka się Polska, Europa i Świat. Cykl publikacji dostępny jest w języku polskim oraz angielskim. Rozmowy prowadzone są w ramach publicznych kampanii edukacyjnych - ustawowego obowiązku Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Pomysłodawcą i autorem scenariuszy jest dr Katarzyna Michniewska - tematyka bazuje na jej ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży, a poruszane problemy to zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych. Postępowanie według rozwiązań proponowanych w cyklu programów przyczyniłoby się istotnie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce i nie tylko.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  No i nie dowiedziałem się na czym polega recycling baterii :(
  @Munchies
  Bo liczy się poważny tytuł. Treść może nic nie zawierać.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Tekst, tekst poproszę! Mogę go przeczytać w swoim tempie...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Moglibyście dać też coś do przeczytania, czytaj spisać ten wywiad. Nie każdy ma możliwość obejrzenia filmu albo po prostu woli czytać. I moim zdaniem skoro informujecie, że ktoś ma doktorat to należy podać z czego. Chociaż ja bym tego wcale nie podawał, bo to jednak stopień naukowy, a nie jesteśmy w sytuacji "naukowej". Dlatego lepiej tytułować tego wywiadowanego dyrektorem, co zresztą Orłoś robi.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  No i gdzie ten materiał? Jakiś link chociaż. Co do "Pana dr Roberta Wawrzonek"- to nazwisko w języku polskim jest odmieniane. Co do uwagi @hararimbur - tytuł naukowy jest przypisany do danej osoby, która go osiągnęła i ma ona prawo posługiwać się nim w każdych okolicznościach. Jedynie powszechność tytułu "magister" spowodowała rezygnację z tego zapisu, który jeszcze przed wojną coś znaczył, a dziś - niekoniecznie...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Niepotrzebne, durne intro i materiał, z którego nic nowego się nie dowiadujemy. Plus te rozważania, czy baterie powinny być rozładowane. Redaktor Orłoś mógł o to zapytać prywatnie, skoro go to intrygowało. Więcej nie dam się nabrać na oglądanie takich gniotów.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `