- Jesteśmy bardziej uważni, nie podajemy sobie dłoni na powitanie, powstała specjalna aplikacja na telefon zawierająca najbardziej aktualne dane o koronawirusie. Wszystkie media podają najnowsze przypadki zachorowań jako pierwszą, najważniejszą informację - opowiada nam Anna Wyszyńska, Polka mieszkająca w Turynie, gdzie stwierdzono trzy przypadki zakażenia koronawirusem. W mieście pozamykane są szkoły, muzea i urzędy, nie działa transport.

Koronawirus COVID-19 jest obecny w Europie od kilku tygodni. Liczba osób zakażonych koronawirusem we Włoszech rośnie każdego dnia. Dziś [4 marca] poinformowano o ponad stu ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Zakażonych jest już ponad trzy tysiące osób. Liczba wyleczonych osób wzrosła do 276.

Ze względu na zagrożenie koronawirusem Włochy zostały podzielone na trzy strefy: czerwoną, czyli ogniska wirusa, żółtą, gdzie jest mniej przypadków, i pozostałą. Reguluje to specjalny dekret rządu włoskiego.

Żółta strefa została wprowadzona w regionie Emilia-Romania, a także na pozostałym obszarze Lombardii i Wenecji Euganejskiej oraz w rejonie Savony w Ligurii. Wszędzie tam zanotowano przypadki zakażenia.

Na pozostałej części terytorium Włoch obowiązywać będą różne środki prewencji. Mieszkańcy na bieżąco informowani są o sytuacji zagrożenia koronawirusem.

KORONAWIRUS W POLSCE.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał podczas konferencji prasowej rano 4 marca, że w Polsce pojawił się pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa .
Więcej
  Komentarze
  Wróg u bram? Przyjechali tam jacyś gangsterzy kurd...upla?
  już oceniałe(a)ś
  10
  9
  W CCCP był taki film wróg u bram czy to ten sam wruk
  już oceniałe(a)ś
  2
  6
  `