Vera Jourova, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej rozmawiała dziś w Warszawie o praworządności. Wcześniej komisarz skrytykowała represyjną nowelizację polskiego prawa i wysłała list do głównych osób w państwie z apelem o wstrzymanie nad nią prac. PiS apelu nie wysłuchał. Na list odpowiedział jedynie, i pojechał do Brukseli, marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

28 stycznia, Jourova spotkała się ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, prezes SN Małgorzatą Gersdorf, rzecznikiem praw obywatelskich Adamem Bodnarem, marszałek Sejmu Elżbietą Witek i Tomaszem Grodzkim, marszałkiem Senatu, a także przedstawicielami stowarzyszeń sędziowskich 'Iustitia' i 'Themis'. W piątek (24 stycznia) KE złożyła wniosek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) o zastosowanie środków tymczasowych przeciw Polsce w odniesieniu do systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Jeśli TSUE go uzna, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zostanie zawieszona.

Dziś Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję krytykującą zmiany w polskim sądownictwie.

Zobacz wideo.
Więcej
  Komentarze
  Mina Very Jourowej na zdjęciu mówi wszystko. ...
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Na zdjęciu widać jaką odrazą napawa ją zero i sytuacja, w której musiała mu podać rękę.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  wredny uśmiech małego człowieka, godny jego osobowości.
  @attache_48
  nie tylko wredny, ale też perfidny, bezczelnie kpiący z tej wizyty, choć pani komisarz zrobiła co do niej należało, zachowała się profesjonalnie, ale widać, że fatalnie czuła się w całej sytuacji
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ziobro przegrywa nawet w bitwie na miny.
  @kawosz
  Niestety, ale Ziobro nie przegrywa, tylko wygrywa. Zyskał wyborców w stosunku do poprzedniej elekcji. Pomyślmy raczej co zrobić, aby to zmienić niż uspokajać się takimi stwierdzeniami o jego rzekomej przegranej.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Mina ziobry zupełnie jak ze zdjęcia faszysty. Na gębie wymalowany grymaz pogardy , kpiny , nic tylko lać w tę fałszywą mordę.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Współczuję Pani, że musiała podać rękę temu Panu (Zero).
  @Puma
  Jestem pewien, ze mila dezynfektant w torebce.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ziobro powinien do tej broszurki dodać słowo ,, prywatnego '' ,gdzie jest tytuł; ,,Głęgoka przebudowa państwa'', to wtedy dla Polskich Obywateli, byłoby bardziej jasne i zrozumiałe. A nie chodzi mu o głębszą demolkę.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Co się dzieje z redakcją Wyborczej, że nie potrafi zapisać (przepisać!) środkowoeuropejskich nazwisk? Nie trzeba robić żadnej transkrypcji, transliteracji, nie trzeba wiedzieć nic, tylko przepisać, kurła.

  Věra Jourová
  już oceniałe(a)ś
  2
  0