Komisarz od praworządności w Polsce. Vera Jourova , wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej będzie dziś w Warszawie rozmawiać o stanie praworządności w Polsce. Oprócz przewidywanego spotkania z prezes TK, zaplanowano również rozmowy komisarz ds. praworządności KE z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, wiceszefem MSZ, prezes SN Małgorzatą Gersdorf i Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem. Vera Jourova spotkała się już z Elżbietą Witek, marszałek Sejmu.

W zeszłotygodniowej uchwale SN stwierdził, że Izba Dyscyplinarna nie dość, że została wadliwie obsadzona, to jeszcze - w ocenie sędziów SN - nie jest sądem, gdyż 'takich sądów wyjątkowych nie przewiduje polska konstytucja'. W piątek (24.12.20) KE złożyła wniosek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) o zastosowanie środków tymczasowych przeciw Polsce w odniesieniu do systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Jeśli TSUE go uzna, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zostanie zawieszona.

Zobacz wideo Justyny Dobrosz-Oracz.
Więcej
  Komentarze
  Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłby zakaz wjazdu do demokratycznych krajów dla PiSowskich aparatczyków wraz z rodzinami. Niech sobie jeżdżą na wakacje do Moskwy która pochwała ich działania, albo bratniej Korei Północnej. Nie chcą demokracji we własnym kraju, nie powinni mieć zdrajcy demokracji wjazdu do cywilizowanych krajów. Myślę, że po zakończeniu PiSowskiego reżimu można by im także odebrać prawa emerytalne tak jak oni chcieli komuchom, to przecież taka sama grupa.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Andrzej1937
  Szanowna Pani, Pani optymizm jest skazany na fiasko.
  PiS-owski partner jest na argumenty zamurowany.
  @rn
  Niestety
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @rn
  To nie jest żaden optymizm, to po prostu profesjonalna dyplomacja.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Sugeruje dobrowolną eutanazję tercetu, kaczor ziobro kamiński na początek
  @aporn
  uwaga, uwaga. PISia prowokacja, by pokazywać w suwerennych (od rozumu), że element animalny wyje z nienawiści.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pieniądze dla Polski tylko dla samorządów i .organizacji pozarządowych.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0