Olgę Tokarczuk w Centrum Premier Czerska 8/10 powitano owacjami na stojąco. Adam Michnik postanowił recytować poezję, a prowadzący spotkanie: Michał Nogaś z 'Gazety Wyborczej' i Irek Grin, szef Wrocławskiego Domu Literatury, nie szczędzili trudnych pytań.

Laureatka Nobla w dziedzinie Literatura za 2018 rok opowiadała o roli czułego narratora w swojej twórczości. Odniosła się również do swojej mowy noblowskiej, która oceniana jest jako manifest.

Pytania czytelników 'Gazety Wyborczej' zadawał Michał Nogaś. 'Jak się pani miewa?, O co zapytałaby Jezusa?, Jaki nowy zapis powinien znaleźć się w polskiej Konstytucji?' - chcieli wiedzieć czytelnicy 'Wyborczej'.
Olga Tokarczuk w Centrum Premier Czerska 8/10 spędziła półtorej godziny. Wybraliśmy dla państwa najciekawsze fragmenty spotkania, które na żywo śledziło kilkaset osób.

Partnerem spotkania Olga Tokarczuk w Centrum Premier Czerska 8/10 było Wydawnictwo Literackie.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Mądra kobieta. Jak miło jest posłuchać!
  "O co zapytałaby Jezusa?"
  To wybitna pisarka więc takie figury retoryczne jej nie straszne.
  Ale ciekawe o co zapytałaby hobbita Frodo?
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Wspaniała, mądra, czuła.
  już oceniałe(a)ś
  57
  0
  Dziękuję! Oby zwierzęta doczekały uznania swoich praw do życia, do godności.
  @pablobodek
  Idź do rzeźni albo ubojni drobiu, to zrozumiesz , czym się różni tamto cierpienie od sałaty.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @strange
  Tak. ! Docenmy wreszcie świat zwierząt. Wiele.maja nam do powiedzenia. I do dania. Bezcenne dary. Przyjaźni. Wspólnoty mimo odrębności. Lojalności mimo doznanych krzywd, co zdumiewa..w końcu we wspólnym świecie egzystujemy. Bądźmy ich godni.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Chcę tekstu !!! Wciąż istnieją tacy , którzy lubią czytać !
  @filigrana
  Proszę poszukać relacji Natalii Szostak w zakładce "kultura", niestety nie moge tu wkleić linka, pt "Olga Tokarczuk na spotkaniu w "Wyborczej": Przyszedł czas, żeby wpisać do konstytucji zwierzęta"
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @filigrana
  Najwyraźniej ci, którzy "nadal lubią czytać", nie zadają sobie trudu, żeby cokolwiek samemu znaleźć.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  GDZIE RELACJA TEKSTOWA ZE SPOTKANIA????
  @tomala1500
  w zakładce "Kultura" pt "Olga Tokarczuk na spotkaniu w "Wyborczej": Przyszedł czas, żeby wpisać do konstytucji zwierzęta" Natalii Szostak
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Co za fantastycznie mądra osoba.

  To właśnie Jej, z Jej uważnością i czułością nam, Polakom, potrzeba. Głosi ideały tak rozważne i nowoczesne, że aż perwersyjnie antypolskie.

  Wierzę, że nie pisze, aby jej twórczość była manifestem, ale z kartek Jej książek ta czułość bije i wypełnia. Chciałbym, żeby wypełniła cały świat - byłby wtedy lepszy.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Pani Olga to ocean bogactwa, spokoju i pokory wobec świata... Głębia intelektu i ogromny horyzont. Wyrazy wielkiego szacunku dla Wielkiej Literatki.

  Natomiast panowie prowadzący zbyt wiele czasu na początku podpisywali się, a zbyt mało czasu poświęcili na Najważniejszą tam Osobę. Pół godziny z półtoragodzinnego spotkania na wstęp? (Panie Irku, po co te sarkastyczne popisy?)
  Filmiki (poszukiwanie relikwii) uderzały w prostych ludzi i nie dźwignęły klasy okoliczności. To dla mnie była próba zrobienia lekkiego kabaretu, ale niestety zakończona porażką. Agora niestety nie stanęła na wysokości zadania.
  już oceniałe(a)ś
  20
  5
  Pani Olgo! Jeszcze raz dziękuję. Ogromna przyjemność móc Panią czytać i słuchać.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  `