Olgę Tokarczuk w Centrum Premier Czerska 8/10 powitano owacjami na stojąco. Adam Michnik postanowił recytować poezję, a prowadzący spotkanie: Michał Nogaś z 'Gazety Wyborczej' i Irek Grin, szef Wrocławskiego Domu Literatury, nie szczędzili trudnych pytań.

Laureatka Nobla w dziedzinie Literatura za 2018 rok opowiadała o roli czułego narratora w swojej twórczości. Odniosła się również do swojej mowy noblowskiej, która oceniana jest jako manifest.

Pytania czytelników 'Gazety Wyborczej' zadawał Michał Nogaś. 'Jak się pani miewa?, O co zapytałaby Jezusa?, Jaki nowy zapis powinien znaleźć się w polskiej Konstytucji?' - chcieli wiedzieć czytelnicy 'Wyborczej'.
Olga Tokarczuk w Centrum Premier Czerska 8/10 spędziła półtorej godziny. Wybraliśmy dla państwa najciekawsze fragmenty spotkania, które na żywo śledziło kilkaset osób.

Partnerem spotkania Olga Tokarczuk w Centrum Premier Czerska 8/10 było Wydawnictwo Literackie.
Więcej
  Komentarze
  Mądra kobieta. Jak miło jest posłuchać!
  "O co zapytałaby Jezusa?"
  To wybitna pisarka więc takie figury retoryczne jej nie straszne.
  Ale ciekawe o co zapytałaby hobbita Frodo?
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Wspaniała, mądra, czuła.
  już oceniałe(a)ś
  57
  0
  Dziękuję! Oby zwierzęta doczekały uznania swoich praw do życia, do godności.
  @pablobodek
  Idź do rzeźni albo ubojni drobiu, to zrozumiesz , czym się różni tamto cierpienie od sałaty.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @strange
  Tak. ! Docenmy wreszcie świat zwierząt. Wiele.maja nam do powiedzenia. I do dania. Bezcenne dary. Przyjaźni. Wspólnoty mimo odrębności. Lojalności mimo doznanych krzywd, co zdumiewa..w końcu we wspólnym świecie egzystujemy. Bądźmy ich godni.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Chcę tekstu !!! Wciąż istnieją tacy , którzy lubią czytać !
  @filigrana
  Proszę poszukać relacji Natalii Szostak w zakładce "kultura", niestety nie moge tu wkleić linka, pt "Olga Tokarczuk na spotkaniu w "Wyborczej": Przyszedł czas, żeby wpisać do konstytucji zwierzęta"
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @filigrana
  Najwyraźniej ci, którzy "nadal lubią czytać", nie zadają sobie trudu, żeby cokolwiek samemu znaleźć.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  GDZIE RELACJA TEKSTOWA ZE SPOTKANIA????
  @tomala1500
  w zakładce "Kultura" pt "Olga Tokarczuk na spotkaniu w "Wyborczej": Przyszedł czas, żeby wpisać do konstytucji zwierzęta" Natalii Szostak
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Co za fantastycznie mądra osoba.

  To właśnie Jej, z Jej uważnością i czułością nam, Polakom, potrzeba. Głosi ideały tak rozważne i nowoczesne, że aż perwersyjnie antypolskie.

  Wierzę, że nie pisze, aby jej twórczość była manifestem, ale z kartek Jej książek ta czułość bije i wypełnia. Chciałbym, żeby wypełniła cały świat - byłby wtedy lepszy.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Pani Olga to ocean bogactwa, spokoju i pokory wobec świata... Głębia intelektu i ogromny horyzont. Wyrazy wielkiego szacunku dla Wielkiej Literatki.

  Natomiast panowie prowadzący zbyt wiele czasu na początku podpisywali się, a zbyt mało czasu poświęcili na Najważniejszą tam Osobę. Pół godziny z półtoragodzinnego spotkania na wstęp? (Panie Irku, po co te sarkastyczne popisy?)
  Filmiki (poszukiwanie relikwii) uderzały w prostych ludzi i nie dźwignęły klasy okoliczności. To dla mnie była próba zrobienia lekkiego kabaretu, ale niestety zakończona porażką. Agora niestety nie stanęła na wysokości zadania.
  już oceniałe(a)ś
  20
  5
  Pani Olgo! Jeszcze raz dziękuję. Ogromna przyjemność móc Panią czytać i słuchać.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0