TVP nie wyemitowała mowy noblowskiej Olgi Tokarczuk. Dopiero po interwencji posłów opozycji prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zapowiedział transmisję odbioru Nagrody Nobla przez Olgę Tokarczuk w Sztokholmie. Skąd ta cenzura?

Według posła Prawa i Sprawiedliwości Tadeusza Cymańskiego to po prostu 'czyjeś niedopatrzenie'. A jeśli ktoś czuje niedosyt, może znaleźć informacje o noblistce w innych stacjach. On sam z sukcesu Polki jest dumny, mimo że o Nagrodzie Nobla 'różnie się mówi'. Podobnie jak zwykle cieszy się 'z ciekawych towarów, ekspansji gospodarczej w Chinach, skoku na olimpiadzie'.

Z kolei Krzysztof Mieszkowski, poseł Koalicji Obywatelskiej i członek rady programowej Telewizji Polskiej uważa, że Jacek Kurski powinien zostać zdymisjonowany, bo 'działa na szkodę kultury narodowej'.

Zobacz materiał
Więcej
  Komentarze
  Nie wiedziałam, nie oglądam tvp od 3 lat. Innych zresztą też nie.
  Ale sądzę, że to niedopatrzenie. Przecież Nobla to co tydzień dostajemy. O czym tu mówić.
  Mali, zakompleksieni ludzie - Jacku Kurski, jesteś ŻAŁOSNY. Rządzisz telewizją publiczną, nawet jak nie ty nie wiesz, kto to Tokarczuk, twoim psim obowiązkiem jest informowanie i transmitowanie uroczystości, gdzie Polka zdobyła tak ważną nagrodę. Pensję za to bierzesz!
  już oceniałe(a)ś
  41
  0
  A czyim niedopatrzeniem jest osiołek Cymański?
  @stan-bln
  Mamusi Cymańskiej albo tatusia Cymańskiego.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @stan-bln
  Tatusia.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Jacek Kurski powinien być zdymisjonowany już z tysiąc razy, ale wiadomo, że nie będzie. Telewizji Polskiej już dawno nie ma, jest telewizja pisowska, a jak wiadomo Olga Tokarczuk nie należy do tej ferajny, stąd TVP o niej milczy. Doszliśmy już do takiego upodlenia i bezczelności totalitarnej władzy, że nie zdziwię się (naprawdę!) jak zapowiadana transmisja odbioru nagrody Nobla będzie transmisją z symbolicznego odbioru tej nagrody Oldze Tokarczuk przez prezesa i spółkę za jakieś wyimaginowane w ich chorych umysłach przewinienia wobec polskiej kultury. W PRL Dtv chwalił się Noblem Miłosza, mimo, że jego książki były w kraju na indeksie a w szkołach o nim milczano.
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  Tadzio mówi o "niedopatrzeniu", bo przecież Polacy dostają nagrody Nobla średnio raz na tydzień i ta dla Olgi Tokarczuk jakoś przypadkiem umknęła uwadze Jacka Disco Polo.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  Przeoczyli, bo Noble zdobywamy w każdym roku, po trzy-cztery i normalnym jest, że można to przeoczyć jak występ Martyniuka w Kiereszowcach Górnych k. Obijamek mniejszych.
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  cymański ty błaźnie
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Może warto o to zapytać kogoś innego, nie - grabarza. Z całym uszanowaniem dla grabarzy, nie muszą się znać na literaturze i mediach.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  żenująco infantylne tłumaczenie
  już oceniałe(a)ś
  10
  0