Prof. Dariusz Stola wciąż nie dostał od ministra kultury Piotra Glińskiego nominacji na stanowisko dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich 'Polin'. Zorganizowany przez Ministerstwo Kultury konkurs na to stanowisko rozstrzygnięty został już 10 maja. Z 15 członków sądu konkursowego dotychczasowego dyrektora poparło 11. Minister Gliński do dziś jednak nie wręczył mu nominacji. Na nasze pytanie o powody tej zwłoki resort nie odpowiedział. Zobacz komentarz Jarosława Kurskiego!
Więcej
  Komentarze
  A to wszystko dlatego, że w Polin nie uwypuklono dostatecznie bohaterstwa żołnierzy wyklętych w ratowaniu ukrywających się Żydów. I czekamy nadal na wzniesienie pomnika Nieznanego Szmalcownika.
  @janzdechlak
  O! nieznznego szmalcownika . Trzeba to poddać pod dyskusję w .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tablet, jak każdy konus , jest zadziorny i zaślepiony w swej ambicji. W sprawie żydowskiej jednak nie pójdzie mu tak łatwo. Amerykanie oraz cała żydowska diaspora nie popuszczą. To nie jest muzeum "państwowe" gdzie byle kretyn będzie ustawiać swoje klocki. Nie dość , że to państwo notorycznie kłamie w sprawach stosunków polsko-żydowskich, że zaprzecza udowodnionym faktom, że wysyła do Paryża jakieś bojówki antysemickie na Sorbonę , to teraz chce połozyc łapę na Muzeum. Za taką Polskę jest mi po prostu wstyd.
  już oceniałe(a)ś
  26
  2
  Wszyscy przeoczyli jedną drobniutką rzecz: był to konkurs na KANDYDATA na stanowisko dyrektora. Prof. Stola wygrał przeto konkurs na kandydata. A kandydat, jak sama nazwa wskazuje TYLKO KANDYDUJE. Kandydata można lege artis nie powołać, boć to tylko KANDYDAT, a nie zwyciężca kokursu dyrektorskiego. I co im zrobicie? Ludzie idźcie do wyborów!!! Tylko tak można przerwać tę paranoję...
  @jolikgd
  Błąd ze strony obecnej opozycji jest zawsze ten sam. Glinski nie ma prawa nikogo mianować. Mianować ma sąd konkursowy.

  Duda nie mial prawa mianować sędziów do TK tylko zaprzysięgać. Ale założono, ze wybrany prezydent będzie uczciwy. A ten wykorzystał swoją pozycje do bezprawnego przypisania sobie dodatkowych prerogatyw.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Redaktorze, człowiek ma już dosyć tych beznadziejnych jęków i narzekań mediów i polityków opozycyjnych na wybryki pisu, których jest Pan przykładem. To co robią zapowiadali od dawna na mównicach. Tak samo będzie Pan narzekał, kiedy wyprowadzą nas z EU i będą likwidować Pana Gazetę? To są oficjalne(!) plany.
  Ujawnione afery pisu, którymi GW obsypuje nas bez ustanku nie poprawiają wyników opozycji. Dlaczego? Bo nie ma ona chęci odważnego, bezpardonowego działania i uderzania pięścią w stół. Nie ma ODWAGI i chęci organizowania strajków i demonstracji. Bezwolnie poddaje się pisowskiej dyktaturze i akceptuje fakty dokonane w postaci nowych ustaw i decyzji podejmowanych pod osłoną nocy. A co media „opozycyjne” robią z tych polityków opozycyjnych, którym się chce? Grilują ich, nie dopuszczają do głosu, negatywnie opiniują. Niech Pan proszę przesłucha dzisiejszy wywiad red. J. Żakowskiego z R. Biedroniem. Był skandaliczny, pełen połajanek symetrysty, zaganiający polityka do kąta.
  Pokonanie pisu wymaga zaangażowania ludzi MĄDRYCH, ODWAŻNYCH i TWARDYCH. Opozycyjne mięczaki, tchórze, intelektualne lenie, symetryści i oportuniści razem z „dobrą zmianą” zaprowadzą nas do brunatnej dyktatury i gospodarczej ruiny Polski. A więc nich Pan przestanie biadolić. Czas na skuteczną walkę.
  @wyborca66
  Ludzie są zmęczeni czteroletnim bezskutecznym biciem glową w pisowską ścianę.
  Już się pogodzili z tym, źe czekają nas kolejne cztery lata beznadziei.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  I co im zrobicie?
  @sugadaddy
  Sprawa nadaje się pod Sąd, tylko brak ludzi odważnych. Klika nie przestrzegająca reguł konstytucyjnych nie ma moralnego prawa do rządzenia.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  mnie sie nie podoba tow. Tablet
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  O czym dzisiejsza homilia ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  3