- Konfederacja nie depcze po piętach nam, a depcze po piętach demokracji. W całej Europie powstają partie, które promują egoizmy narodowe, są pełne ksenofobii, które próbują wykluczać, i to nie jest dobry znak. Ale jeśli popatrzymy na wynik Koalicji i Wiosny, wspólnie jesteśmy w stanie odsunąć niedemokratyczne siły od władzy - komentuje wyniki eurowyborów Robert Biedroń.
Więcej
  Komentarze
  O tym odsuwaniu trzeba było myśleć wtedy, kiedy padały deklaracje never-ever wspólnego startu w wyborach europejskich. A tak dostało się po nosie, bo te 6,7 (late exit poll) to chyba nie jest żaden sukces. Przepadla premia za koalicję + bonus świezości, co z grubsza licząc dałoby KE z Wiosną min. 26, a najprawdopodobniej 27 unijnych stołków. Rozdział dał natomiast dopchnięte kolanem tylko 22+3 stołki. Tak, tak. Pograliście na PIS mimo woli, chociaż tego nie chcieliście.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Że co ??? Śmiszek wykluczył współpracę z KO, bo ta ...ciągnie "projekt Wiosna" w dół. To do kogo pójdzie tych 6%, panie Biedroń, hę ?
  @zwinka1
  Do tych co "ciągną" w górę...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Trzecią siłą to był Palikot. Pan, panie Robercie, pobije się o trzecią siłę z Korwino-Kukizem. Na razie jest pan ledwie nad progiem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Dobre choć i to. Ale liczymy na dużo lepszy wynik w wyborach do krajowego parlamentu.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Taką radością to sobie można tyłek podetrzeć. Z waszym programem panie Biedroń, to już morze być tylko gorzej.
  @andrzej.rokosz
  Oczywiście, można nawet utonąć i tyle będą pana widzieli.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Co on wziął ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Do rozważenia, jest takie powiedzonko: przykleiło się g. do statku i krzyczy: płyniemy!
  Biedroń odpłynął, trochę pokory. Jedynie Wielgus da się z tego materiału słuchać.

  PS. Ugrupowanie mające w składzie Wandę Nowicką jest co najmniej podejrzane, bo ona co powie, to się kompromituje. Wystarczy przypomnieć sobie, co ona kiedyś mówiła (brak kontaktu z rzeczywistością)...
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  A Konfederaci czwartą ;-)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0