Nie minęła doba, odkąd prezydent Macron zapowiedział narodową zbiórkę na odbudowę zniszczonej przez ogień katedry w Paryżu, a na ten cel przekazano już 700 mln euro. Eksperci wciąż boją się o stan budowli. Zapytaliśmy konserwatora zabytków Piotra Lisowskiego i obywatelkę Francji Anais Marin o komentarze na temat pożaru.
Więcej
  Komentarze
  Wszystko wina pieniądza. Pogoń za pieniądzem zepchnęła niektóre zawody w zapomnienie. I są takie zawody jak np. zegarmistrz, cieśla, konserwator zabytków ale żeby nie zabrakło takich specjalistów muszą być dobrze wynagradzani. Dziś już nikt nie zrobi 100m belki z drewna ze specyficznymi wiązaniami bo nie wiedzą nawet jak. Szkoła też tego nie nauczy.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Niedawno katolicki ksiądz publicznie palił ksiazki, między innymi Harry Pottera. Widać przy pożarze katedry Notre Dame też jacyś szatani byli czynni.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  "potrzeba specjalistów, których nie ma".

  Przede wszystkim potrzeba wam instalacji ppoż. tj. z wodą pod dachem i do tego CO2, bo jak straż przyjeżdża a się pali to mogą tylko na to setne piętro se nadmuchać.

  Tak, to kosztuje kasę, ale dużo mniej niż miliard euro.
  Naprawdę.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  specjaliści są w europie wschodniej, turcji, na kaukazie
  @leoleo
  Taa, żeby meczecik w tym miejscu pierdyknąć.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  Specjaliści są w Komisji Smoleńskiej Macierewicza. Znają się de facto na wszystkim.
  W niejednym kościele byli, pożar nie jeden widzieli. Sami też nie raz zapalali zapałkę, grilla, ognisko i kuchenkę gazową. Czego chcieć więcej ...
  już oceniałe(a)ś
  1
  1