Andrew Rasiej jest amerykańskim przedsiębiorcą społecznym, założycielem Civic Hall w Nowym Jorku, organizacji łączącej ludzi, działających w obszarze nowych technologii. W latach 90. współpracował z Hillary i Billem Clintonem, a także innymi politykami.

W 1997 r. założył MOUSE, program, który rozwijał kompetencje technologiczne uczniów szkół publicznych. Dotychczas program przeszkolił 50 tys. osób i cały czas działa. Rasiej był doradcą Sunlight Foundation ? amerykańskiej organizacji, wspierające projekty otwierania danych publicznych, dziennikarstwa danych i działania na rzecz jawności w polityce i administracji.

Rasiej jest inicjatorem Personal Democracy Forum, wydarzenia poświęconego nowym technologiom na styku polityki i społeczeństwa obywatelskiego. Amerykański PDF jest pierwowzorem odbywającego się od kilku lat w Gdańsku wydarzenia PDF CEE, organizowanego przez Fundację ePaństwo.

PDF CEE to konferencja poświęcona wykorzystaniu nowych technologii w budowaniu przejrzystego państwa i społeczeństwa obywatelskiego. PDF CEE skupia się przede wszystkim na wyzwaniach, jakie stoją przed państwami Europy Środkowej i Wschodniej. Tegoroczna edycja poświęcona jest problemowi spadku zaufania obywateli do instytucji państwowych, mediów i polityków.
Więcej
    Komentarze