'Pierwowzór gry powstał w 2017 roku w Holandii, stworzyła go organizacja DROG - walcząca z rozpowszechnianiem dezinformacji. Następnie, we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu w Cambridge w Wielkiej Brytanii, przygotowano tłumaczenie na angielski oraz 10 kolejnych języków', czytamy w informacji polskich partnerów przedsięwzięcia, Stowarzyszenia 61 (to organizacja pozarządowa, która od 2006 r. prowadzi bazę danych o polskich politykach MamPrawoWiedziec.pl).
Angielska wersja gry wystartowała w lutym 2018 r. W najbliższych dniach premierę mają - dzięki współpracy z różnymi lokalnymi organizacjami - wersje polska, bośniacka, czeska, holenderska, esperanto, niemiecka, grecka, rumuńska (z odrębną wersją dla Mołdawian), serbska, słoweńska i szwedzka.
- Przygotowaliśmy grę edukacyjną, która w prześmiewczej formie opowiada o poważnym problemie fałszywych, zwodniczych treści w internecie, na które codziennie jesteśmy wystawieni - mówi dr Ewa Modrzejewska z Zakładu Retoryki i Mediów Uniwersytetu Warszawskiego.
Gra dostępna jest
TUTAJ.
Wszystkie komentarze