Równoczesny konflikt z Izraelem i Iranem, pozycja grzecznego petenta wobec USA... - Nad sytuacją w jakiej znalazła się polska polityka zagraniczna można w zasadzie załamać ręce - komentuje dziennikarz 'Gazety Wyborczej' Bartosz T. Wieliński.
Więcej
  Komentarze
  Gdyby Kaczyński zamiast Sobieskiego poszedł pod Wiedeń, to by dostał łomot jednocześnie od Turków i od chrześcijan...
  @pedro.666
  Piękne:))))) I jakże prawdziwe stwierdzenie:)))))))
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  @pedro.666
  Szacun za wyjątkowo trafny komentarz.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  @pedro.666
  I od ateistów i jeszcze kuzyn do świętej inkwizycji na niego by doniósł.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @pedro.666
  :-) super komentarz. :-)
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @pedro.666
  ... i jeszcze od Geralda von Birgfellnera.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  czego nie dotkną to spieprzą....
  @lesiopo
  Oj, no co ty! Przecież polska dyplomacja zgrabnie przyczyniła się do koalicji irańsko-izraelskiej. Mają wspólnego wroga- Polskę. To jest majstersztyk, prawdziwy cud nad Wisłą. A ty mówisz "spieprzą"... To jest cud, naprawdę najprawdziwszy cud. Matka Boska, Królowa Polski, musiała w tym brać udział. No i oczywiście Jarosław Kaczyński. Ups, przepraszam, Jarosław K.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @lesiopo
  No ale kolanko znowu ma zdrowe, no nie? Dal rade z tym najmniej.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @lwic
  "Oj, no co ty! Przecież polska dyplomacja zgrabnie przyczyniła się do koalicji irańsko-izraelskiej. "

  Aaaaa, to o to chodzilo! Prawdziwy geniusz wielkiego stratega!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @krd_chicago
  Nie wiem na pewno, bo i skąd. Ale podpowiadam, jak z tego sukcesu 27/1 wyjść . Daliśmy ciała, ale za to zjednoczyliśmy śmiertelnych wrogów. I jest sukces? Jest! Tak to mało kto potrafi. A po prawdzie to chyba nikt. Trampa tu na korepetycje przysłać.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @lwic
  Jarosław wiecznie dziewica. Niepokalany i kryształowo uczciwy.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  A lud ciemny, jak mawiał klasyk, ma w nosie politykę zagraniczną i bierze pinset plus, mieszkanie plus, emeryt plus, wyprawka plus i wybacza tow Jarosławowi, że bierze 50 tys plus.
  @jer null
  Mieszkania + sa na minusie tak samo jak emerytura + .
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  A co, myśleliście, że Norwegia to osiągnięcie szczytowe?
  @jalu
  komentarze sa po prostu zabójcze. już nie moge ze smiechu
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Gdybu kaczyński znalazł sie pod Wiedniem zamiast Sobieskiego, zdradziłby chrześcijan i dałby dupy Turkom. Taki z niego geniusz od spraw polityki międzynarodowej. No i te jego przydupasy - Duda, Morawiecki, Bielan, Szczerski, przy nich bolszewicy z pierwszego zaciągu w 1917 roku byli zawodowcami. Ktoś tego geniusza pierd...nął w łeb, a cierpi cała Polska. A świat się śmieje z małego kartofla...Dramat w tym, że ten mały ....ujek chce utopić Polskę, byle jego było na wierzchu.
  @katoliczek
  Jak mawiał klasyk na h...za duży, na chlopa za mały;)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Niedołęstwo polityki zagranicznej dobrej zmiany jest oczywiste. Ale sprawa jest poważniejsza. Tak się mści przemilczanie - w programach szkolnych, ale również w publicystyce i popularyzacji historii - spraw najtrudniejszych: roli kościoła katolickiego w rozbudzaniu nastrojów antysemickich w przedwojennej Polsce, getta ławkowego, obrzydliwych rasistowskich tekstów pisanych nie tylko przez czołowych działaczy endeckich, ale również przez ludzi takich jak Kornel Makuszyński; wreszcie - masowej, niestety, działalności szmalcowników w czasie II wojny. Przez całe lata utwierdzano Polaków w przekonaniu, że jesteśmy narodem bez skazy i zmazy, a w czasie II wojny ludzie gromadnie ukrywali Żydów uciekających z gett czy transportów do obozów; wszelkie próby podważania tej bohaterskiej wersji naszej historii przypisywano (w wersji bardziej cywilizowanej) silnemu, wszechobecnemu na Zachodzie antypolonizmowi. Dzisiejsza propaganda jest prawie identyczna z tą z marca '68, kiedy gazety publikowały relacje ludzi ratujących Żydów podczas wojny, aby udowodnić, że w Polsce nie ma nawet cienia antysemityzmu...
  @resor
  Ależ naturalnie, że przydałaby się odrobina prawdy. Należy nauczać o antysemityzmie, o mordach Polaków na Żydach, etc. Ale i o uroczych wyczynach drugiej strony też by czasem wypadało wspomnieć... zwłaszcza w Izraelu ktoś by mógł to wreszcie zauważyć. Co im szkodzi, polskich morderców i tak było z 10 razy więcej, niż żydowskich, więc nikt im tu nie odbierze pierwszego miejsca w męczeństwie...

  Przecież chyba nikt rozsądny nie zaprzeczy, że o Rzezi Wołyńskiej i ukraińskich mordercach warto opowiadać z uwzględnieniem całego kontekstu: czyli tego, co tam wyczyniali wcześniej Polacy i skąd się brała ta potworna nienawiść.

  A tutaj?
  A tutaj kontekst jest surowo wzbroniony, chyba że kontekst "w jedną stronę" (getta ławkowe, kościelne kretyny, demolowanie żydowskich sklepów, etc).

  No i kończy się to właśnie tak: nasi niewinni, wasi winni. - A właśnie że nie, bo to wasi winni, a nasi nie. I koniec, i już. Dlatego np. jakoś nam nie wychodzi dialog z Ukrainą na te tematy. O Izraelu już nawet nie ma co wspominać...
  już oceniałe(a)ś
  15
  1
  Geniusz strategiczny tego rządu jest porażający :)

  Szkoda Polski
  już oceniałe(a)ś
  69
  0
  Konferencja w Warszawie miała być z założenia antyirańska, a stała się antypolska. Majstersztyk, ale na nasze życzenie.
  @wert73
  A dlaczego w ogole wdajemy sie w 'antyiranskie' konferencje? Izrael parl do wojny z Irakiem (jest video z przemowieniem Netanyahu w Kongresie USA) - zginelo okolo miona ludzi i mamy niekonczacy sie dramat na Bliskim Wschodzie - powstanie ISIS, potem atak na Libie, destabilizacje Syrii. Moze wystarczy? Polska nie ma zadnego interesu by w tych wojnach brac udzial. Jezeli Izrael chce wojen niech je toczy na wlasna reke i wlasny rachunek.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0