Skonstruowane w czasie II wojny światowej czołgi T-34 były używane przez Laotańską Republikę Ludowo-Demokratyczną i zostały przekazane bezpłatnie Rosji.
Ministerstwo obrony Rosji zapowiedziało, że przekazane czołgi będą używane przy przeprowadzaniu Parad Zwycięstwa, odnawianiu muzealnych ekspozycji i zdjęciach do filmów. Dlaczego Rosjanom wyczerpał się zasób czołgów T-34? Zobacz wideo.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Podobnie PiS powinni zebrać wszystkie TU-154.
  już oceniałe(a)ś
  20
  2
  Przyczyna jest dosyć prosta, panie redaktorze. Czołgi te - jeśli jest tak jak pan pisze - zostały wyprodukowane jeszcze podczas II WŚ i są zatem identyczne jak te, które uczestniczyły w prawdziwym boju. Tych ostatnich zaś, do naszych czasów, przetrwało w sumie nie tak wiele (złomowanie, cele poligonowe itp.) i są dzisiaj rarytasem na skalę muzealniczą. Nie szukałbym tu sensacji.
  @lwplwp
  ?Wyprodukowane jeszcze podczas II WŚ, a zatem identyczne jak te, które uczestniczyły w prawdziwym boju?.
  Cóż za żelazna logika :-)
  już oceniałe(a)ś
  4
  6
  A u nas błaszczak wymyślił czyszczenie blaszanych hełmów z lat 60-tych za 30 milionów złotych. Następnie przyjdzie czas na łuki i dzidy.
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  ponoc pan Blaszczak jest zainteresowany?..takie T34 wraz ze zlomowanymi niszczycielami z australii -znacznie podniosloby wartosc bojowa polskich sil zbrojnych?.
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  lecz się człowieku.jeszcze jeden taki artykuł i stracie prenumeratora.
  @jurekc1
  Nie strasz, nie strasz...
  Śmiało, nie krępuj się.
  Zawsze się jakiś ruski troll znajdzie, luki po sobie nie zostawisz.
  już oceniałe(a)ś
  3
  4
  `