'Faust sprzedał duszę za młodość. Mój Faust, który nie wierzy w istnienie duszy, szuka władzy i używa nauki dla władzy' - mówi o głównym bohaterze swojego najnowszego filmu Krzysztof Zanussi.

Akcja 'Eteru', w rolach głównych Jacek Poniedziałek i Andrzej Chyra, rozgrywa się na początku XX wieku, na Podolu. Lekarz (Jacek Poniedziałek) pasjonuje się eterem - substancją uśmierzającą ból i odbierającą świadomość, tajemniczą i śmiertelnie niebezpieczną. Gdy ofiarą jej działania pada młoda dziewczyna, lekarz zostaje skazany na śmierć. Niespodziewanie udaje mu się uniknąć stryczka. Doktor znajduje pracę w zaborze austriackim, w wojskowej twierdzy dowodzonej przez komendanta (Andrzej Chyra), tam kontynuuje swoje eksperymenty. Klimat filmu jest mroczny i sensualny, przywołuje na myśl thriller, mimo że jego korzenie były bardziej klasyczne ? projekt nawiązuje bezpośrednio do mitu Fausta.

Za międzynarodową, polsko-ukraińsko-węgiersko-litewską produkcję z udziałem Włoch odpowiada Studio Filmowe TOR. Dystrybutorem jest NEXT FILM. Premiera jest zaplanowana na 30 listopada 2018 roku.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    Ja też nie wierzę w istnienie duszy, ale chętnie bym ją drogo sprzedał.
    Niestety - chętnych brak!
    @parazydek
    za to nie brak takich którzy chcą ci opchnąć życie wieczne.. ale to inwestycja droga i bardzo ryzykowna.. powiedziałbym, że wręcz śmieciowe papiery :)
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Pan Zanussi nie bedzie w stanie konkurowac z obecna "moda" na sztuczna inteligencje.
    Nie mniej powodzenia zycze w swiecie zdominowanym przez technologie. Pomimo postepu technicznego emocje zla, emocje panowania nad innymi w mentalnsci ludzkiej ciagle potezne. Zbyt wielki rozdzwiek pomiedzy humanizmem a technika. Nie uczymy mlodych pokolen humanitaryzmu. Natomiast konsumpcji . Miec za wszelka cene nwoczesne gadzety
    imponowac, wyroanac sie. To interesujace, ze katlick silnej wiary, jak sie przedstawia pan Zzannusi nie bierze na warsztat raczej DOBRA czyli sily BOGA MILOSIERNEGO, a wlasnie ZLO?
    Czemu mamy geny ZLA tak silne czesto silniejsze od DOBRA, a religia mowi, ze "jestesmy stworzeni na obraz i podobienstwo boze"? Krytycznie patrzac religie sa ZLEM ! Traktaty mozna pisac do czego sa zdolne ?
    @wh2015
    Korekta
    w w szostej lini drugie slowo mialo byc slowo
    wyrozniac sie.Przeraszam.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    `