O niszczenie rynku pracy i masową imigrację z Azji oskarżają jedną z firm ulotki, które warszawiacy znajdowali dziś w metrze. Tekst sugeruje, że pracujący w Polsce obcokrajowcy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Na ulotkach widnieje adres strony internetowej jednej ze skrajnych grup prawicowych. Czym grozi rozbudzanie ksenofobicznych nastrojów i jak można im zapobiegać? Pytamy dr. Mikołaja Winiewskiego z Centrum Badań Nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego.
Więcej
    Komentarze
    mowa nienawiści = Volksverhetzung
    Proszę zauważyć, że po niemiecku wydźwięk wyrazu jest dosyć ostry. Mi to odpowiada.
    już oceniałe(a)ś
    6
    1
    Nie grozi, od dawna jest główną bohaterką.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Antyemigracyjne ulotki nie są mową nienawiści a jedynie informacją o swoich poglądach i przemyśleniach .To do społeczeństwa czytającego te ulotki należ po której stronie się znajdą .Sadzę ,że większość Polaków jest za przemyśleniem czy zgadzać się na sprowadzenie emigrantów chcących żyć z zapomogi a w zamian narzucać nam swoje prawo i zasady .
    już oceniałe(a)ś
    1
    2
    Byloby cudownie, gdyby towarzysze Michnik i Kurski pogodzili sie w koncu z nieprzyjemnymi konsekwencjami zycia w kraju demokratycznym, gdzie pakiet praw obywatelskich gwarantuje ludziom o ROZNYCH pogladach prawo do zrzeszania sie i publicznego gloszenia swoich opinii !... Takimi wlasnie ludzmi, ktorzy probuja korzystac z dobrodziejstw wolnego slowa w "wolnej Polsce" sa ci nieszczesni autorzy ulotek w metrze, ktorzy boja sie przyjmowania do Polski armii mlodych, agresywnych mezczyzn z bardzo obcej i otwarcie wrogiej nam cywilizacji Islamskiej !... "Mowa nienawisci", "ksenofobia", "faszyzm"....itd, to jest pamietna retoryka ze slownika Zolnierza Wolnosci i Trybuny Ludu !... To jest doprawdy zalosne, ze w sprawie inwazji Trzeciego Swiata na Europe, redaktorzy Gazety Wyborczej nie maja nic powaznego i merytorycznego do powiedzenia i musza uciekac sie do metod niezastapionego redaktora Gontarza !.... Wstyd !
    już oceniałe(a)ś
    0
    3