Anna Bikont, dziennikarka, reporterka i pisarka. Pracowała w zespole 'Tygodnika Mazowsze', pisma podziemnej 'Solidarności'. Współtworzyła też 'Gazetę Wyborczą', z którą związana jest do dzisiaj. Autorka głośnej książki 'My z Jedwabnego', za którą otrzymała nagrodę historyczną 'Polityki' oraz Europejską Nagrodę Książkową, a także 'Sendlerowa. W ukryciu', dzięki której znalazła się w gronie 7 finalistów do nagrody Nike 2018.

Nike to nagroda za najlepszą książkę roku. Zostanie wręczona po raz 22., a kto ją otrzyma, dowiemy się w niedzielę 7 października. Lista 20 nominowanych jest ogłaszana w maju, 7 finalistów - na początku września. Decyzję o laureacie jury podejmuje w dniu wręczenia nagrody, zawsze w pierwszą niedzielę października. Zwycięzca otrzymuje 100 tys. zł i statuetkę. Fundatorami są 'Wyborcza' i Fundacja Agory.

W niedzielę 7 października o godz. 19.15 zapraszamy na Fb 'Gazety Wyborczej', gdzie Michał Nogaś, Natalia Szostak i Justyna Suchecka poprowadzą relację prosto z czerwonego dywanu gali. O 20 w TVN24 i na Wyborcza.pl odbędzie się bezpośrednia transmisja z ceremonii rozdania nagród Nike 2018.
Więcej
    Komentarze