Obywatele RP przed warszawskim ratuszem manifestowali przeciw faszyzmowi, a na koniec odpalili tęczowe race. Bartek Sabela, architekt, podróżnik, dziennikarz, fotograf i Obywatel RP został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. - Na Marszu Niepodległości płonęły tysiące rac. Policja nie interweniowała - komentuje. W rozmowie z Igorem Nazarukiem opowiada, dlaczego nie da się zastraszyć obecnej władzy oraz jak w trakcie przesłuchania na komisariacie jeden z policjantów nazwał go 'Don Kichotem', a protesty 'walką z wiatrakami'.
Więcej
  Komentarze
  Nazwał Don Kichotem? O, jaki oczytany kulson!
  już oceniałe(a)ś
  45
  1
  Oj, to jak już policjant wie, kim był Don Kichot, to niech się zainteresuje także historią powszechną. I może wtedy odkryje, iluż to było "donkiszotów", co to zmienili historię. A o policjantach ... cicho ;>
  już oceniałe(a)ś
  28
  0
  Faktycznie, wysoce kształcony ten "Kulson". Kiedyś przeczytał książkę czy tylko widział film animowany ?
  Proponuję Mu podstawowe lektury, na dzisiaj :
  "Rok 1984" - Georga Orwella
  "Proces" - Franza Kafki
  "Morderstwo na 31 piętrze" i "Stalowy skok" - Pera Wahloo.
  Pozdrawiam !
  @kryweg
  To samo mozna powiedziec o tobie .Naprawde czujesz sie nobilitowany intelektualnie wobec jakiegos anonimowego osobnika wymieniajac kilka tytulow ksiazek . A prawda jest taka,ze najczesciej powoluja sie na Orwella i Kafke ci ,ktorzy sami ich nie czytali.
  już oceniałe(a)ś
  0
  5
  Brawo Panie Bartku...szacunek
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  A kiedyś kulsony nie jadały ogórków kiszonych, bo im się głowy do słoików nie mieściły. A teraz proszę bardzo jaki postęp
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Boże zabierz sobie Kaczora. to śmieć, Ty sobie z nim poradzisz, a nas wykończy na całe dziesięciolecia.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Skoro jednym z wiekszych osiagniec byla przegrana 27:1, a sprawczyni tego "sukcesu" byla witana przez delegacje rzadowa z poslem prezesem na czele bukietami kwiatow w swietle jupiterow i kamer - czego mozna sie spodziewac na akademiach ku wlasnej czci?
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  ktoś, kiedyś też "wykonywał tylko rozkazy" - czym się skończyło, wiadomo. Dla rozkazodawców w Norymberdze
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  `