Połączyli dwie pasje - malarstwo i film. Stworzyli jedno z najbardziej ambitnych współczesnych dzieł. Malarka i reżyserka Dorota Kobiela oraz producent Hugh Welchman namalowali... film. 'Twój Vincent', to historia pełna tajemnic życia szalonego geniusza Vincenta van Gogha. Premiera filmu odbyła się 6 października. Co sądzą o nim widzowie? - Bardzo ciekawe było to, że film pokazywał van Gogha jako człowieka. Nie jako szaleńca, który obciął sobie ucho - ocenia jeden z widzów. - Pierwsze wrażenie jest bardzo oszołamiające. Wychodzi się z kina z bardzo dziwnym uczuciem, że obrazy van Gogha się ożywiły - uważa Olga Tokarczuk.

Już 16 października będzie okazja, by spotkać twórców filmu Twój Vincent'. Będą oni gośćmi Centrum Premier Czerska 8/10. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Jerzy Stuhr, który użyczył głosu jednemu z bohaterów oraz Robert Gulaczyk grający Van Gogha będą opowiadać o niezwykłych kulisach pracy nad filmem.

Rejestracji na spotkanie można dokonać pod tym adresem lub pod numerem telefonu: 22 555 54 55.
Więcej
  Komentarze
  Byłem wczoraj, jestem nim zachwycony.
  już oceniałe(a)ś
  12
  2
  Byłem widziałem, jestem zachwycony. Co za wspaniały pomysł. Ile pracy trzeba było włożyć w realizację. Zarzuty że to tylko fragment z życia artysty? To nic. Przecież życie składa się z fragmentów.
  już oceniałe(a)ś
  11
  2
  Dla mnie bajeczny :) To tylko fragment życia i kilka obrazów ale pięknie "namalowany".
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Obejrzałam wczoraj, przepiękny film, wspaniale zrobiony technicznie. Moim zdaniem arcydzieło.
  @inkwizytorstarszy
  Serialowy idiota?!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Piękny, bajkowy, metafizyczny. Jasne, że obejmuje tylko fragment tematu, ale jak miałby objąć całość ??! Pozostawia niedosyt, i dobrze, tak ma być! Reszty dociekajmy sami :)
  ps. i do tego jeszcze na końcu moja kochana piosenka ...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Słaby scenariusz, aktorzy brzmiący jak w "akademii na cześć", muzyka nie zostawiająca oddechu ani na chwilę, ale obrazy piękne.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  O niebo lepszy od "Idy". O niebo lepszy od "Botoksu". Życzę mu Oskara.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie wiem czy to arcydzieło. Raczej nie, bo to głownie spojrzenie na świat oczami, obrazami van Gogha. Ogląda się go znakomicie. A jeśłi ktoś chce się dowiedzieć coś więcej o życiu malarza, to może sięgnąć do jednej z wielu biografii malarza.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0