Chodzi o nowych aktorów skakania przez płot, tym razem Unii Europejskiej - tak w 'Temacie dnia' były ambasador Polski w Niemczech i Francji Andrzej Byrt komentuje słowa wiceszefa MSZ Konrada Szymańskiego, że to PiS wprowadzało Polskę do Unii Europejskiej. Tą wypowiedzią minister Szymański pokazał, że nie bardzo zapamiętał historię tego, co się wydarzyło od wielkiego przełomu w 1989 r. - dodaje rozmówca Doroty Wysockiej-Schnepf. Przypomina, że pierwszą umowę Polski ze Wspólnotą Europejską podpisywał premier Tadeusz Mazowiecki. Zdaniem Andrzeja Byrta, PiS nie ma przemyślanej polityki europejskiej, to kwestia charakteru głównego dowódcy. Dziś nasze projekty zmian w funkcjonowaniu UE nie zostaną wysłuchane, bo nie słucha się kogoś, kto obraża innych - stwierdza były ambasador.
Więcej
  Komentarze
  Wprowadzić jednak nie wprowadził ale może wyprowadzi. Kaczym truchtem.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Ludzie z PiS byli wtedy przeciw
  @ula3344
  Nieprawda - tak naprawdę przeciwny był wtedy tylko Janusz Korwin-Mikke, PiS i jego poprzednie wcielenia byli zwolennikiem UE. Zresztą nadal są, bo taka prawda, że w obecnym układzie międzynarodowym bez członkostwa w UE, znaczenie Polski spada do poziomu Bułgarii czy Słowacji, a Polska w UE znaczy gdzieś tyle, co pozostałe kraje Europy Środkowej razem wzięte.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @lukaszlbnkoziel
  Ty to jakiś chyba sprawny inaczej jesteś !! Kaczorowi i jego mocodawcą własnie o to chodzi żeby Polska SŁABA !! BYŁA !! Kumasz?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A Matka Boska Częstochowska urodziła kacze bliźniaki!
  @stan-bln
  Kacze blizniaki to Kaczyńska Zawsze Dziewica urodziła - bohaterka Powstania Warszawskiego pod Starachowicami!!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Jeszcze trochę i dowiemy się że Jan Paweł II też był pisowcem
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Jeżeli PiS nie zmieni kursu to w skrajnym przypadku Polska zostanie zawieszona w prawach członka a wtedy pisowscy europosłowie przestaną dostawać co miesiąc wielotysięczne diety europoselskie i może przez kieszeń Unia przemówi im do rozsądku.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  wszystkim pisowcom zeby od tego klamania jezory powypadaly z ich zdradiecki mord to wlasnie pis i jego sekta zdradza nasz Kraj. lajdacy, lachudry i juz brak okreslen pseudo katolicy z tym kaczorem na czele. hanba.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Kopernik też był z PiS...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Proponuję założyć z dobrej zmiany kabaret
  @22-2
  Proponuję zmodyfikować nick- na 26-2
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `