W lipcu szczeciński sąd odrzucił zażalenia prokuratury na niezastosowanie aresztu wobec 10 podejrzanych w tzw. aferze polickiej. Tymczasem prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie sędziowskich obsad podczas posiedzeń aresztowych. Bada, czy w sądzie nie doszło do przekroczenia uprawnień. Do sprawy odniósł się na konferencji prasowej minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. - To postępowanie zostało zainicjowane przez prokuratorów prowadzących postępowanie. Stwierdzili oni, że doszło do zmian składów wyznaczanych do rozpoznania wniosków o tymczasowe aresztowanie - mówił Z. Ziobro. Czy minister sprawiedliości zna sprawę Zakładów Chemicznych Police, której poświęcił część swojej konferencji prasowej? Zobaczcie sami.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zdziwiony jestem, że nikt nie zapyta ziobry (celowo z małej bo nie szanuję gościa) czy zna art. 258 kpk, kw którym zawarte są przesłanki do stosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Przesłanki główne są trzy i nie ma w nich "sprawy ważnej społecznie, medialnie itp." Jeśli Sąd nie znalazł podstaw do aresztowania to działał zgodnie z prawem, może niech ziobro zmieni KPK i wpisze, że aresztuje się wszystkich ludzi, których wskaże władza i będzie git.
  @artoo >może niech ziobro zmieni KPK i wpisze, że aresztuje się wszystkich ludzi, których >wskaże władza i będzie git. Cierpliwości.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  dukaj, dukaj kryminalisto, my sobie poczekamy
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  `