W Afganistanie potrzebne jest przede wszystkim rozwiązanie polityczne. Tam są potrzebne wewnętrzne reformy władz afgańskich, aby to silniejsze państwo mogło negocjować pokój z Talibami - były ambasador RP w Afganistanie Piotr Łukasiewicz komentuje orędzie Donalda Trumpa. Prezydent USA ogłosił nową strategię rozwiązania ciągnącego się od lat konfliktu w Afganistanie. Trump zapowiedział zwiększenie liczby stacjonujących tam wojsk, ale także podkreślił, że zwiększone zostaną wymagania względem samego państwa, a także jego sojuszników i sąsiadów. Nie zajmujemy się odbudowywaniem krajów. Będziemy zabijać terrorystów - zapowiedział Trump. Jeśli będziemy się opierać wyłącznie na liczbie zabitych terrorystów, bez myślenia o rozwiązaniach politycznych, będzie służyło to tylko przedłużaniu się tej misji - komentuje Łukasiewicz. Zobacz komentarz do orędzie Donalda Trumpa.
Więcej
  Komentarze
  W USA prawdziwym wladca jest Military Industrial Complex, a w Afganistanie i Iraku odwieczna korupcja, zatem idealem jest niekonczaca sie wojna i tak juz zostanie. Wszystko dzieki glupocie George W Bush!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jeden zabity terrorysta generuje średnio dwóch nowych do zabicia, bo brat, ojciec, syn, kuzyn, bratanek... Ie odpuszczą zemsty. Trump ma receptę na wzrost problemu terroryzmu w postępie geometrycznym ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0