- Każdy przedsiębiorca, który chce być na bieżąco ze zmianami w polskim prawie, musiałby poświęcić 4 godziny dziennie na zapoznanie się z nowymi przepisami - mówi w 'Temacie dnia' Jakub Bińkowski, analityk Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Zdaniem eksperta ZPP, niestabilność prawa to największa bariera prowadzenia biznesu w Polsce. Przedsiębiorcy oczekują też przyspieszenia postępowań w sprawach gospodarczych, które średnio trwają nawet kilkadziesiąt miesięcy, a problem narasta - stwierdza rozmówca Tomasza Chojnowskiego.
Więcej
  Komentarze
  Ja się nie dziwię bo niby dlaczego ma być lepiej?, i to przed wyborami i niby dlaczego przedsiębiorcy wierzą politykom? bo ja im nie wierzę tylko kalkuluję - ekonomia bracia, ekonomia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Największym problemem jest eksyctacja mediów proponowanymi zmianami .Jak tyljo jakiś minister pier...od razu problem. Ale jak zmany wchodzą w życie media już milczą. I trzeb
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Najprostsza sprawa powinno byc skopiowanie z Europy zach. prawa podatkowego, przepisow dot. zakladania i prowadzenia przedsiebiorstw, oraz sposobu organizacji urzedow podatkowych. Ciagla krytyka i narzekania niczego nie zmienia. Problemy " beda naratac", Polacy beda dalej kombinowac i przystosowywac sie do istniejacego balaganu. A wszystko jest przeciez bardzo proste......
  @110da Ta, zwłaszcza z Francji, gdzie obowiązuje komunistyczny kodeks pracy. Na zachodzie Europy panuje stagnacja, nie ma się na czym wzorować. Chyba że na rozwiązaniach, które były tam obecne w latach 60-tych.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @110da Gdyby wprowadzono w podatkach RP ten tzw system zachodni to z czego by nasi politycy spłacali wszelkie obietnice przedwyborcze typu: 500+, skrócenie let pracy przy podwyższkach/dodatkach do emerytur, poprawa opieki zdrowotnej i społecznej itd itp?? Uważem, że u nas to się nigdy nie stanie bo wyborcy są małego ducha, małych wiadomości i strachliwi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `