Andrzej Duda zapowiedział weto dwóch ustaw - o Sądzie Najwyższym i KRS. Pod Pałacem Prezydenckim od samego rana zbierali się ludzie, którzy chcieli wesprzeć pierwszą prezes SN Małgorzatę Gersdorf, która miała się spotkać z prezydentem Dudą. Nikt z zebranych nie spodziewał się wcześniej decyzji o zawetowaniu ustaw przez głowę państwa.

- Prawie na każdej manifestacji słyszę pytania, gdzie jest kościół, gdzie są ludzie kościoła, dlaczego kościół nie zabiera głosu - zaczął swoje przemówienie przed Pałacem Prezydenckim ks. Wojciech Lemański, który pojawił się wśród protestujących. - To wy współtworzycie kościół, więc jeżeli wy krzyczycie, to znaczy krzyczy kościół - mówił duchowny.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Marzę o normalnej i tolerancyjnej Polsce. I to powoli się staje. Dzięki demonstracjom i "białej róży (moje pokolenie miało Pannę S). Dziękuję polskiej rebelii. I to sprawia, że jednak nie emigruję...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Lemanski kontra Rydzyk...ciekawa perspektywa i jakze optymistyczna
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  mnie też ochrzczono, bierzmowano. Ślubu kościelnego nie wzięłam tylko cywilny. Kolędy nie wpuszczam. Gdyby księża wierzyli w to co głoszą to zachowywaliby się przyzwoicie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kościółkowcy do kościołów! Precz z polityki!
  @wejka Księża na Księżyc!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Niech ksieza zamilkna na wieki.
  @kaczy_kaftan Amen
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Oczekuję od nowej koalicji deklaracji wypowiedzenia konkordatu, oraz traktowanie kk jako podmiotu prawnego, z obowiązkiem przejrzystości finansów i opodatkowania. Koniec tego pasożytowania i kolaboracji z nacjonalistami.
  @wwo Konkordat już został wypowiedziany przez stronę kościelną. Jednym, jedynym zapisanym w Konkordacie zobowiązaniem dla Kościoła ,jest zawarta w preambule Konkordatu konstatacja, że działa on dla dobra społeczeństwa i jest ostoją wartości. Pozostałe ponad dwadzieścia artykułów to wyliczanka co im Państwo za to jest zobowiązane. I to jedyne "zobowiązanie" właśnie Kościół, wręcz demonstracyjnie, zaniedbał. Czy to nie jest równoznaczne z wypowiedzeniem tej umowy?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @wwo tak jest
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie każdy obywatel jest członkiem kościoła, ale każdy członek kościoła jest obywatelem. Niech kościół katolicki to w końcu zrozumie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To był głos Kościoła, jakiego chcieli zarówno wierzący jak i niewierzący. W takim Kościele szukali pociechy Francuzi po zamachu na Charlie Hebdo i Bataclan, ku zdziwieniu biskupa Paryża. To głos Kościoła pomocnego, wybaczającego i jednoczącego, taki był słyszalny w czasach słusznie minionych i długo był pamiętany w okazywaniu wdzięczności, ale już zupełnie innemu kościołowi.:- ))
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `