- Takiego Sądu Najwyższego jak w tej ustawie nie ma w konstytucji - tymi słowami Małgorzata Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego, komentowała poddany dziś pod dyskusję w Sejmie projekt ustawy o reformie Sądu Najwyższego. Ustawa ta jest częścią zmian Prawa i Sprawiedliwości w polskim sądownictwie. Ich skutkiem byłoby całkowite podporządowane wymiaru sprawiedliwości rządowi i ministrowi sprawiedliwości. Od paru dni organizowane są protesty w obronie sądów. - Naród podobno nie ma zaufanie do sędziów, a jednak do tego sądu kieruje swoje pozwy, wnioski i roszczenia. Naród ma minimalne zaufanie do parlamentu w porównaniu do tego, jakie zaufanie ma do sędziów. - dodała Małgorzata Gersdorf. Parlamentarzyści PiS cały czas przerywali Gersdorf, marszałek nie reagował. Zobacz pełne wystąpienie I prezes Sądu Najwyższego.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Bezprecedensowa jurysdykcyjna proficiara nie zrozumiała ze wśród swojego środowiska ma pospolitych złodziejaszków, skorumpowanych urzędników, łasych na łapówki sędziów i członków organizacji łamiących prawa człowieka. Jeśli jest odmiennego zdania to nich idzie do międzynarodowych trybunałów, przekonamy się wtedy co usłyszy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bedziesz siedział kaczysynu!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zniszczenie Sądu to zamach na Konstytucję. Suweren nie zgadza się z tym, dlatego odgradza go Rząd i Pis barierkami i policjantami.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  chamstwo PiSowców w pełnej krasie ! Zero kultury !!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `