Prawo jest niezwykle niebezpieczną bronią, jeśli jest używane przez ludzi bez skrupułów - tak prof. Marcin Matczak z UW komentuje zamierzenie przejęcia kontroli nad sądami przez władzę. Jego zdaniem, niszczenie ustroju konstytucyjnego to zamach stanu. Pogwałcenie konstytucji to także okazanie pogardy ludziom, którym w jej zapisach udało się osiągnąć jakiś kompromis; ktoś, kto łamie to porozumienie dokonuje zamachu na państwo - dodaje rozmówca Wojciecha Maziarskiego. Próba przejęcia kontroli nad sądami jest próbą wprowadzenia komunistycznej koncepcji jednolitej władzy państwowej - stwierdza prof. Matczak.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wladza szeryfa ??? W Polsce nalezalo przed 28-miu laty rozpoczac proces deubekizacji/dekomunizacji, wzorujac sie na procesie denazifikacji w Niemczech. Gdyby ten proces w Polsce przeprowadzono, to dzis nie byloby Kaczynskich ( Jaroslawa i jego "poleglego" brata ), Jasinskiego, Piotrowicza i innych. Ich majatki, czesciowo tak jak majatek Kaczynskich, zagrabione na podstawie dekretow Bieruta, ktore byly przeciez odpowiednikiem rozporzadzen Hitlera w III Rzeszy, wrocilyby do iwlascicieli tych majatkow, a takie "osobistosci" mialyby zakaz uczestniczenia w zyciu spolecznym i politycznym Polski, na swoj chleb powszedni musieliby zarabiac jedynie w uslugach ( wywoz smieci, sprzatanie ulic, itp, itd ). Nie jakas enigmatycznalustracja , tylko deubekizacja/ dekomunizacja. Kraje, ex-brunatne, po takiej "terapii" sa w pelni demokratyczne, rozwijaja sie prawidlowo, sa bogate i szanowane w swiecie. W Polsce wraca komuna i NIKT temu nie przeciwdziala !
  @110da Konus był lustrowany, znaleziono jego "lojalkę", lecz sąd lustracyjny stwierdził, że była sfałszowana. Dodam, że takiego werdyktu, czyli sfałszowanej lojalki, nie znaleziono dla żadnej z kilku tysięcy lustrowanych wredy osób. Później lojalka ta "zaginęła".:- ))
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `