- Nie zostawimy Polaków sam na sam z sędziami z nadania pisowskich ministrów - mówił w Sejmie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem ustawy dotyczące m.in. Sądu Najwyższego, to jawny 'koniec demokracji w Polsce'. - Być może będzie taki czas, że będziemy mówić o parlamentarnym nieposłuszeństwie - mówił Schetyna.

Z kolei politycy Nowoczesnej zapowiedzieli wspólne działanie opozycji 'w oporze przeciwko działaniom sądów i demokracji'. - Proponujemy powołanie federacji kół i klubów parlamentarnych - mówiła Katarzyna Lubnauer.

Czy wspólne działanie opozycji jest możliwe? Zobacz materiał.
Więcej
  Komentarze
  Wasza przyszlosc bedzie przypuszczalnie tak wygladala: W roku 2020 EU przestanie Wam przysylac pieniadze, 13,7 miliarda euro/rok, netto plus dotacje dla rolnikow. Wtedy Kaczynski, ktory bedzie mial juz wladze absolutna, powi Wam, ze EU Polsce szkodzi, wyprowadzi Was z EU, przy pomocy gawiedzi kasujacej pincet plus i cwiercinteligencji, co to ma swoje "biznesy " ( w swiecie cywilizowanym okreslenie "biznes" jest lekcewazace !). Ca. 10 % inteligencji nie ma i nie bedzie miala nic do gadania, a sa przeciez w Polsce obozy koncentracyjne na Slasku ( pozostalosc po "dzialalnosci" mentorow Kaczynskiego, jego wujaszkow Swiatkowskich ), mozna te obozy reaktywowac i tam wysylac tych, ktorym sie kaczyzm nie podoba. Po 28 latach wolnosci wraca komuna, z przyzwoleniem wiekszosci Polakow.
  @110da Niestey ta tragiczna przepowiedznia możeokazać sie prawdziwa. mamy do czyniwenia w Polsce z bolszewicką rewolucją wprowadzaną przez rodaka Trockiego i Berii.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Władza PiSu opiera się na marnych ludzikach bez godności, których można kupić za pięciusetzlotową jalmużnę. Musimy czekać, aż naszym okupantom skończa się pieniądze.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To Schetynie PO zawdziecza kleske wyborcza i kompletny brak poparcia. Ten czlowiek powinien zostac usuniety.
  @nerd71 To prawda, ale czy Tusk z Gronkiewicz=Walz, Bonim i podobnymi im giermkmi są lepsi?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Miękki Schetyno, ty jesteś jak ciepłe kluski. Idź na emeryturę. Zawiodłeś.
  @wlek Idź wylizać Kaczce kuper.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tylko strajk generalny moze cos wskurac.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tylko masowy, dobrze zorganizowany ruch spoleczny moze doprowadzic do obalenia szkodnikow PiSu i ich przywodcy, gnoma z cudzej willi na Zoliborzu, o ubecko-enkawudowskich korzeniach. Opozycja z PO na czele nie jest do niczego zdolna, jak przez te ostatnie lata udowodnila. Teraz sie ockneli i wyglaszaja apele, przemowienia, cos "zapowiadaja - smiechu warte. ! Niech sobie popatrza, jak partie opozycyjne pracuja np. w Niemczech, Austrii ! PRZYKLAD: Masowe. dlugotrwale spontaniczne protesty obywatelskie w Austrii w latach 70-tych ub.w. przeciwko budowie elektrowni atomowej w Zwentendorf nad Dunajem spowodowaly ustaienie rzadu, wprowadzenie do konstytucji zapisu, ze w Austrii nigdy takich elektrowni nie bedzie. Takich obywatelskich sprzeciwow bylo w Austrii kilka, nie chce Was zanudzac, ten odwazny i madry czlowiek, ktory stanal na czele jednego z protestow, uniw.prof. dr. Aleksander van der Bellen jest w tym roku wybrany prezydentem Austrii. Na Wasza opozycje nie liczcie !
  @110da Powinno byc: ... spowodowaly ustapienie rzadu,.... ( przepraszam za blad ).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Liderzy opozycji sa tak malo wyrazisci ze az mi przykro.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Opozycja może się ciężko obrazić na PiS, a może i pogrozić paluszkiem. Nasi okupanci ustąpiliby tylko przed siłą, parlament jest bezsilny.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0