Prezydent Andrzej Duda odmówił podpisu pod nowelizacją ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych. To pierwszy sprzeciw głowy państwa od początku kadencji obecnego Sejmu i sprawowania rządów przez Prawo i Sprawiedliwość. Ustawa o RIO zakłada całkowite podporządkowanie samorządów władzy centralnej.

Decyzję Andrzeja Dudy skomentował na konferencji prasowej szef MSWiA. - Moim zdaniem mieliśmy do czynienia z pewnymi nieporozumieniami, ale oczywiście decyzję pana prezydenta szanuję - mówił Mariusz Błaszczak. Jednocześnie zaznaczył, że projekt ustawy zaproponowany przez rząd został zaakceptowany przez samorząd.
Więcej
  Komentarze
  ustawka kiboli z pis
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ruchy pozorowane.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  - panie naczelniku, czy mogę zawetować ustawę o RIO? - Nie zależy mi na niej więc sobie zawetuj. Ale sądy masz podpisać! - Ależ oczywiście panie naczelniku.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Gdzie jest polska opozycja ? Opozycji w Polsce nie ma. Sa ugrupowania, ktore nic nie robia, cwaniactwo, typowo polskie podstawianie sobie nog, bezbarwny Schetyna z ktorym nikt, takze nikt w swiecie sie nie liczy. Ot, sprytule, poustawiane tylko po to, zeby sie przeslizgiwac przez zycie. W tej sytuacji Kaczynski, nienawidzacy Polakow i w tej nienawisci wychowany przez ubecko-enkawudowska famule rozwala Polske , razem ze swoimi Blaszczakami, Ziobrami itd, z pelnym przyzwoleniem Polakow, polskiego motlochu i polskich karierowiczow, ktorych wszedzie "wmontowal". Obudzcie sie Polacy, bo wkrotce wyladujecie u Putina ! W krajach Europy zach. powstaja bardzo czesto nowe partie polityczne. Jezeli maja PROGRAM, ktory odpowiada znacznej czesci spoleczenstwa to wchodza do parlamentu, decyduja o losach kraju.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Niezła ustawka. Wybory samorządowe za rok i pis jest przekonany, że je wygra. Na tę niby "samodzielną" decyzję dostał polecenie i wykonał je jak zawsze. :D
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  czy na prawdę, jak otwieram GW to muszę widzieć tą głupią gębę
  @kfuckfuck Nie masz wyboru, to Twój prezydent :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tylko absolutne durnie, moga sie dac nabrac na prymitywne gierki bolszewickiego pisu. Jakie weto ??? Bezosobowy kmiot, prowadzony na smyczy przez starego dziada pozoruje "samodzielnosc". A smycz mocna. Dziad szarpnie i po "samodzielnosci".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `