Kościół dostrzega niebezpieczeństwo radykalizacji poglądów Polaków, która przełoży się na ostry konflikt, grożący zablokowaniem funkcjonowania państwa - tak w 'Temacie dnia' socjolog z Collegium Civitas dr Robert Sobiech komentuje słowa abpa Gądeckiego o otwarciu na problem uchodźców. Różnią się one od słów Jarosława Kaczyńskiego z sobotniego kongresu PiS, podczas którego prezes partii mówił o odmowie przyjmowania uchodźców. Zdaniem rozmówcy Wojciecha Maziarskiego, kongres był dla PiS ukoronowaniem politycznego sezonu, sobotnia Rada Krajowa PO miała na celu to, by przekaz PiS nie zdominował weekendowych serwisów informacyjnych.
Więcej
  Komentarze
  Kościół agitował politycznie za kilka srebrników, aż jego hierarchowie zauważyli, że ludzie patrzą na nich, jak na Judasza, który sprzedał Polskę? Bałwochwalcza instytucja zła, a przecież tak nie musiało być. Wystarczyło nie wtrącać nosa w politykę, czyścić szeregi ze zboczeńców i pedofilów, dążyć do zerwania tradycji konkordatu, a owieczki ległyby...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ten tzw. pis+ziobro+gowin juz wykonczyli kosciol rzymsko-katolicki w Polsce!!! tzw. pis+pis-balbina zrobili to w ciagu 12 miesiecy dajac np. grzybowi z Torunia 20 milinow datkow za kampanie wyborcza!!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  nie, kościół nie dostrzega niebezpieczeństwa, kościół widzi, że marionetki upadają i jak zawsze szuka korzyści dla siebie. Jeszcze niedawno chwalił PiS, za chwilę będzie się chwalić, że to on obalił PiS. I tak od ponad 1000 lat...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tracimy zaufanie do KK. Sprzedał się pisowi. Poparł partię polityczną, wyniósł ją na ołtarze, z których ta teraz zieje niszczycielską nienawiścią.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bóg nie istnieje
  @Andre Nie "lewacka" tylko wynik racjonalnej głębokiej i szerokiej analizy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Baza dochodowa kościoła katolicko-pedofilsiego jest zagrożona? Trzeba działać, dochody nie mogą spadać.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Poparcie Kościoła dla tej władzy, w istocie antychrześcijańskiej, siejącej nienawiść, podziały w rodzinach i wpychającej Polskę w objęcia Moskwy , jest historycznym , pamiętnym dla przyszłych pokoleń błędem polskiego Kościoła. Właściwie zdradą, podoba do udziału biskupów w Targowicy. Wieszanie ma rynku warszawskim, może ich ominie, ale lewicowej reakcji i laicyzacji społeczeństwa, nie chcącego słuchać kleru kojarzonego z nieuchronnie kiedyś skompromitowaną, narodowo-socjalistyczną prawicą, nie unikniemy. Tak było w post frankistowskiej Hiszpanii.
  @paweldeeee I tak będzie, miejmy nadzieję, w naszej Ojczyźnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Myślę, że kościół próbuje różnych dróg, aby utrzymać obecny stan posiadania (zarówno materialny jak i ilość duszyczek). Dogadał się z PiS, ale jak będzie trzeba, równie szybko od PiS się odetnie. Ale w odrobię dłuższej perspektywie kk jest bez szans i będzie tracił wpływy i poparcie. I to m.in. dzięki układowi z PiS. Ten bowiem, jak mało co, bardzo skutecznie unaocznił ludziom, jak interesowny i szkodliwy dla państwa jest kościół. Wielu ludziom pomogło to przejrzeć wreszcie na oczy, uświadomić sobie, że nie każda tradycja jest pozytywna, krytycznie spojrzeć na to, w czym uczestniczyli z przyzwyczajenia. Nadmiar zwykle szkodzi, więc w tym kuriozalnym przegięciu bogobojno-patriotycznym, część ludzi zaczęła się dusić. Wahadło pójdzie w drugą stronę, jestem niemal pewna.
  @eslyn Nie będzie łatwo się odciąć od czynnego udziału w pisowskiej rewolucji kulturalnej, prowadzonej przy tak jawnym, wieloletnim poparciu, okazywanym od biskupich stolic po prawie każdą parafię. Ludzie nie zdążą tego ruchu zauważyć, gdy będą wysyłać reżym Kaczystów na śmietnik historii. Kościół wtedy zapłaci za dzisiejszy brak roztropności.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @paweldeeee No i dobrze, niech płaci. Będę temu kibicować. Może staniemy się wreszcie normalniejszym państwem i choć trochę światlejszym społeczeństwem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0