Donald Trump potrafi otoczyć się odpowiednimi dla siebie ludźmi. Świadczy o tym ostatnie spotkanie w Białym Domu, na którym obecni byli m.in. wiceprezydent Mike Pence czy prokurator generalny Jeff Session . Panowie nie szczędzili pochwał pod adresem amerykańskiego przywódcy, wychwalając jego kompetencje i pomysły. W obliczu fali pochlebst Trumpowi nie drgnęła nawet powieka. Nagranie ze spotkania szybko obiegło media, a Demokraci wykorzystali je, aby wyśmiać prezydenta.
Więcej
  Komentarze
  Do Pani MIleny Kruszeskiej pytaie czy nie ma pani wiekszych problemow niz sposob zachowania sie w innej kulturze i w innym jezyku? Pani sie kompromituje, bo my nawet nie rozumiemy, ze too jest przyjeta forma deklaroania lojalnosci rzadowi, do ktoorego jest sie powolanym. Nobilituja sie ludziska chcac dorownac Rrodzinie krolewskiej i zwyczajach panujacych na Dworze. Niestety nie maja swojej arystokrcji i ta droga sie nobilituja. Tylko w kampani wyborczej uzywaja innego jezyka. Ale co ja bede sie trudzic. Polak wie najlepiej. nie kazdy oczywiscie, jak w Orwelu. Slowacki mowil,ze nigdy Polska nie bedzie zpolska dopoki bedzie "zebrac" o pieniadze innych... Mozna by dodac dopoki nie zadba o kulture osobista i polityczna we wlasnym "domu". Polska jest naszym domem i prosze zakmijcie sie uporrzedkowaniem wlasnego domu a nie szukacie tematow zastepczych. Co mnie obchodzi Trump? Dzis jest Trump jutro moze byc zupelnie kto inny, ale zasadypozostaja te same. Ponadto prostactwo wynika z pauperyzacji ogolnej. Ludzie sie nie wstydza dzisiaj prostactwa lub pijanstwa . Powszechne przyzwolenie na bylejakosc.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tak się dziwicie, a u nas co? Prezesowi bez mydła, wszyscy z jego otoczenia i partii. Mało, że prezesowi, każdemu szefowi każdy, komu na pracy zależy. Hipokryci.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kto to tlumaczy? Przeciez ci wszyscy ludzie mowia prezydentowi "WY" a nie "TY". "To zaszczyt pracowac z Wami. Panie Prezydencie". Nikt nigdy nie osmielilby sie powiedziec do Prezydenta Stanow Zjednoczonych per ty.
  @mkaszynski proponuję powtórkę z jeżyka angielskiego oraz z myślenia: do kogo się zwracają, kto im dziękuję
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @aodnis Zwracają się do prezydenta i na pewno nie mówią mu na "ty". W języku angielskim kiedy używa się "you" nie znaczy to to samo co po polsku "ty". Jest to raczej forma neutralna. Całkowicie rozsądne wydaje się więc tłumaczenie "wy". "kto im dziękujĘ" ? - komedia ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mkaszynski Zwrot you w angielszczyznie nie zmiejsza szacunku i dystansu do danej osoby! jest to forma towarzyska zwrotow w tym jezyku, jak u nas pan pani i nie oznacza to braku szacunku . Nie bardzo rozumiem ten wpis. Dowodzi absolutnej ignorancji. Ludzie myslacy na ogol nie zdradzaja sie ze swoja niewiedza, bo nie wszystko musi sie wiedziec, ale nalezy zawsze myslec. Inteligencja na tym poega i nie myl jej z wiedza. wykuc czego na pamiec nawet nie jest niczym niezwyklym, gdyz nie ma to zbyt wiele z inteligencja.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ale lizanie dupska, niewiarygodne, pracowałem z amerykanami i u nich w firmach jest to dośc powszechne ale to do Trampa to juz obrzydliwe przegięcie, ale prywatnie potrafia się czasami przyznać że to kit. Oczywiście świadczy to o poziomie samego Trampa, żałosna postać.
  @twz Polacy ogarnijcieswoja zarozumialosc. Takie sa formy miedzyludzkich kontatow . Nie oznacza wcale "podlizywania" sie. Ludzie chca byc kulturalni, poprawni w tym srodowisku. Nie piszcie bzdur, ze "pracowale..itp, bo to brzmi dopiero zarozumiale.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  należy tak przywitać Trumpa w Polsce, aby na świecie wiedzieli, że Polacy są przeciwko łamaniu demokracji w naszym kraju
  @ula3344 Nie bardzo mamy podstawy do bojkotu Trumpa skoro jeszcze nie zachowal sie wobec POlakow,jak zachowajuna sie nasi rzadzacy. Czy wyliczac nazwiska? Przypominac , jak traktuje 80% Polakow prezes parti rzadzacej? Trump jeszcze nam POlakom nie zrobil miladrowej czesci swianstwa,jaaka robi Kaczynski czy nasz Prezydent czy premier o innych pomniejszych plotkach chcacych uchodzic za rekiny nie wzpomne.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tylko miernoty mogą wytrzymać w otoczeniu takiego pajaca.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bylo to pierwsze zebranie gabinetu rzadu Trumpa. Balwochwalcze mowy wyglaszali wszyscy. Wlizywali mu sie az do migdalow (dostep odtylny), ze rzygac sie chcialo. Zreszta, co tu opisywac; w PiSie to normalka.
  @hardy Tak, ogladalam. Rzygac sie chcialo, wszystko w stylu: "Dziekuje serdecznie panie prezydencie, ze mogr panu sluzyc."
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @hardy Ale jednak nikt z tych osob nie proponowal uczczenia cudu w fatimie. Badzcie krytyczni wobec swwojego rzadu proponuje wobec poslow w Sejmie. PO co szukac wazeliny za Oceanem. Kogo to interesuje skoro nir podlegamy ich jurysdykcji.?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0