Prezydent Andrzej Duda nie miał prawa ułaskawić Mariusza Kamińskiego- orzekł Sąd Najwyższy. Może to robić tylko w stosunku do osób prawomocnie skazanych. Co na to politycy Prawa i Sprawiedliwości?
Więcej
  Komentarze
  Zamiast inwektyw na PiS , trzeba sobie wreszście uświadomić, że tu chodzi nie tylko o nieograniczoną władzę w |Państwie ale o zagwarantowanie sobie rządów na zaś. Naiwne wierzenie opozycji w wybory 2019 jest wrcz karygodne. Zawłaszczenie TK a teraz sądów potzrbne jest PiSowi do wygrania wyborów za wszelką cenę. JK nie jest głupi i wie ile kosztowało by przegrana. Trybunały stanu, prokuratura, sądy itd. dla wszystkich - nawet dla posłów o złamanie przysięgi poselskiej (prezydenckiej też) na wierność konstytucji. Do wygrania wyborów potrzebne są JK sądy powszechne z SN na czele, bo to one stwierdzają ważność wyborów i rozstrzygają skargi wyborcze. A opozycja śpi i tylko biadoli. Tu trzeba stanowczego działania - pod hasłem "Nie dla zamiaru sfałszowania wyborów przy pomocy zawłaszczonych sądów'. Inaczej będzie za późno na wszystko. Mało przykładów - wiarołomny prezydent, nadal jest prezydentem, niezgodny z konstytucja TK - nadal jest TK, zawłaszczone Sądy będą nadal sądami i ogłoszą wygrana PiSu, nawet jak dostanie 1%. I co, kto się zbuntuje! Trzeba bić na alarm! A może już na trwogę! Hołota nadchodzi!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  tu sie pokazuje poszanowanie prworzadnosci i prawa przez partie, ktora sie dorwala do wladzy i mysli, ze moze wszystko. Nie powinno sie tego przepuscic ani pisowi ani Dudzie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Lata pięćdziesiąte. Mecz Polska - Związek Radziecki. Polacy atakują. Pole karne. Szołtysik podaje. Cieślik strzela! Goool!! ... yyy? ... Nie ma gola. Bramkarz radziecki nie uznał bramki.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Próby podważenia wyroku SN, to chuligaństwo polityczne. Od tego jest już tylko zjazd w dół. Jeśli ktoś nadal nie wierzy, iż PiS jest formacją chuligańską, niech idzie zbadać sobie poziom IQ. Dziwi poziom obojętności społeczeństwa, syci, gnuśni ludzie spoglądają w ekrany smartfonów i nie obchodzi ich, że demokratyczne państwo upada. Jako żywo przypomina to XVIII wiek, wtedy też upadkowi państwa towarzyszyła obojętność większości, kimkolwiek ta większość była. Analogii jest więcej, bo w tle tego dramatu migają też obrazki z pewnego europejskiego kraju z lat 30-tych XX wieku, dziwi i bulwersuje, że zwłaszcza Polacy , tak doświadczeni dwoma totalizmami, spokojnie patrzą na rzeź swoich swobód. I rola instytucjonalnego Kościoła, cichego sprawcy wszystkich naszych narodowych nieszczęść, jakże obecnie też znamienna! Pewna swej wygranej, swojego odwetu na Polaczkach, czeka putinowska Rosja, z bandyckim uśmieszkiem na ustach. Lecz jednak 75 % nie chce u nas "ciapatych", "brązowych", "czarnych", więc po raz pierwszy nie żal mi Polski. Gdzie znajdzie swoją ojczyznę te 25%?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie trzeba byc prawnikiem by widzieć, że sprawa "ułaskawienia" Kamińskiego i spółki śmierdzi. I w pewnym momencie Pan Duda będzie miał z tego tytułu kłopoty. Inna sprawa, ułaskawienie to nie jest wymazanie wyroku. Ułaskawienie to tylko wstrzymanie wykonania kary. Kamiński nadal jest osobą, na której ciąży wyrok i jako taka nie może pełnić funkcji jaką pełni.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Mentalność wyniesiona z kruchty, gdzie rada parafialna służy do ustalania jadłospisu dla wikarych. A proboszcz jak zechce, to i tak zarządzi żarcie z wiadra.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  mozna rozne rzeczy powiedziec o Trumpie, ale wyroki sadu on respektuje.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  No... nareszcie wstaliśmy z kolan. Teraz Duduś niech wyjdzie poza granice i ogłosi, że Słońce jest Polski i nałoży opłatę... nikt mu nie podskoczy...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0