'Premier pokazała, że gardzi Unią. To pierwszy krok do Polexitu' - tak opozycja komentuje wczorajsze bardzo emocjonalne wystąpienie premier. W rozmowie z Wyborczą pl. wiceminister do spraw europejskich przekonywał, że ostry ton jest dla dobra Unii... a on żadnych antyunijnych tonów w wystąpieniu szefowej rządu nie słyszał. W wywiadzie dla Politico Konrad Szymański ostrzegł, że Polska może zablokować unijny budżet, jesli Bruksela będzie się upierać, byśmy przyjmowali uchodźców. Czy w PiS-ie są politycy, którzy czują, że Beata Szydło za bardzo podkręciła śrubę?
Więcej
  Komentarze
  kaczystan bye bye bye - nikt was nie chce w Unii Europejskiej !! zrobcie Polexit!!!! i wszyscy kaczysci do Rosji - tam jest wasze miejsce i tak was oplacaja !!!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To jest chyba próba szantażu, Co jest przestępstwem. Wtedy KE będzie musiała Pozbawić Polskę prawa głosu. Czyli możemy wyjść faktycznie z UE wcześniej niż Wielka Brytania. Sukcesem PiS będzie pozbawienie Tuska posady. Może o to chodzi?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Szykują się na budżet, który może ich odstawić od koryta. Taktyka jest jasna: tak bronić suwerenności (czyt. pieniążków), żeby przy okazji UE Polakom zohydzić, przestać wypełniać jakiekolwiek obowiązki (wstrzymanie płatności) i przejść do etapu jawnej tyranii, przy okazji "wygrywając" pierwsze lipne wybory. To jest jasne już od ponad roku. Zupełnie niejasne natomiast jest to, co wymyślił Tusk z Merkel, a Macron właśnie przyklepał. Niewątpliwie Niemcy nie przegapią okazji finansowego wsparcia Polski, ale reszta planu pozostaje w cieniu. Niemniej jeśli Tusk z Merkel grają przeciwko Kaczyńskiemu i Waszczykowskiemu, to ja lecę do bukmachera po łatwą forsę, jak tylko ruszą zakłady.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jeżeli PiS da próbkę liberum veto na forum europejskim, to zanim się obejrzą będzie nie Polexit, tylko Wypierpol.
  @jkdino49 "będzie nie Polexit, tylko Wypierpol" Właśnie sformułowałeś politykę PiSu, do której ten się nigdy nie przyzna, ale którą konsekwentnie realizuje.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Prosze zwrocic uwage na to, ze ten tlusty ( za Wasze pieniadze) pisiak mowi o EU tak, jak by to byla jakas obca instytucja ! W Europie jest opinia, ze Polska bierze pieniadze z EU, najwiekszy biorca unijnych pieniedzy, a caly czas szkodzi EU ! Czy Polacy stracili rozum, honor, godnosc osobista ?
  @110da "Czy Polacy stracili rozum, honor, godnosc osobista ?" Na razie 1/3. A druga 1/3 ma to wszystko w Adrianie, więc tak naprawdę też się niezbyt godnie zachowuje, a za to zgodnie z postawą przodków, zarówno szlacheckich jak i pańszczyźnianych. To gruba przesada, że cały naród szedł do powstania. Przeżyli ci, co nie poszli. Nawet z żołnierzy wyklętych przetrwał Piasecki, bo złożył NKWD interesującą propozycję. Więc odpowiedź brzmi: jeszcze nie całkiem, ale idą takie czasy, co tę resztkę dorżną.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @tryputznick Bardzo dziekuje za swietna opinie ! Dodam, ze rozbiory Polacy sobie sami zafundowali. Teraz wybijaja poklony przed ubekami, z dwoma Kaczynskimi na czele, jeden "polegl", za ciezkie pieniadze buduja mu pomniki i wokol tej ponurej postaci powstaje kult jednostki !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Opozycja niech nie histeryzuje, tylko niech wspiera rząd" Czy ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, że nie żyjemy w dyktaturze? To niech sobie więcej posłucha pani premier albo i samego Wodza. Nie trzeba się przyznawać publicznie, ale próba oszukiwania samego siebie to bardzo niebezpieczna taktyka. Może szczerego wielbiciela PiSu zaprowadzić w miejsca, w jakich nigdy nie chciałby się znaleźć.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kwiczala jak soltysowa z Brzeszcz.... W tej dziurze jest tylko kopalnia I kosciol....dziwicie sie? Co do jej 'freak show' w Sejmie...to kolejny dowod na tajne plany pis bandy. Szczerze to chce sie zrzec polskiego obywatelstwa. Nie chce miec z tym narodem nic wspolnego.
  @kaczy_kaftan "Nie chce miec z tym narodem nic wspolnego" Podobnie, zdaje się, 1/3 jego obywateli. Tyle, że oni nie widzą powodu, żeby się do tego przyznawać publicznie. Chcą mieć ciastko i zjeść ciastko. Nie mogę Cię za Twój wybór atakować, ale muszę Cię rozczarować. Zawsze będziesz miał z Polską coś wspólnego. Co najwyżej możesz się zrzec odpowiedzialności za nią.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @tryputznick Polski konformizm lub brak odwagi sie w tobie odezwaly. Mnie nie interesuje co robia oni, inni. Ciastko juz zjadlem. Jedyne co mnie bedzie laczylo to jezyk. Rozczarowac mniej juz nic nie rozczaruje.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jest to jawna zapowiedź tej sprzątaczki na przygotowanie polaków na opuszczenie EU. I oby stało się to jak najszybciej.
  @nowy-trend1 Ja tam nigdzie się nie wybieram, żadnego wychodzenia, wszak władze się co jakiś czas zmieniają.:- ))
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @piciu600 "władze się co jakiś czas zmieniają" W dyktaturach nieco rzadziej. Nie licz na to, że PiS Ci pozwoli, ot tak, obalić go w wolnych wyborach. Zniszczenie TS ma dla władzy ten urok, że ona od teraz ustąpi dopiero, jak jej samej się zechce. W pierwszym PRLu to przerabialiśmy. Zechciało się po 40 latach.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @tryputznick Ja tę świadomość mam, to raczej szerokie rzesze, którym coraz mniej się podoba to, co widzą, oczekuje do terminu wyborów.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0